banner6

Mubitek yerli tasarım programına odaklanacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen inovasyon yarışması İNOVALİG’de “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü-KOBİ” kategorisinde birinci olan teknoloji ve tasarım firması Mubitek, artırılmış ve sanal gerçeklik ile yapay zeka alanlarına odaklanacak.

Şirketler 20.12.2022, 00:02
Mubitek yerli tasarım programına odaklanacak

Firmanın sahibi Uçak ve Makine Yüksek Mühendisi Mustafa Bintaş, meslek hayatı boyunca inovatif, daha iyi, firmaların verimini artırıcı konularda çalıştığını aktararak, “2008 yılında AKTAP dediğimiz akıllı tasarım programı adında bir konsept ortaya koyduk. O günden bugüne kadar TÜBİTAK ve KOSGEB’in destekleriyle bu tasarım programının Ar-Ge’sini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İNOVALİG’de birincilik

Mustafa Bintaş, firma olarak sürekli daha iyinin ve daha fazla verimin peşinde olduklarına değinerek, şöyle devam etti:

“Bu çalışmalarımızın tamamını TİM’in düzenlemiş olduğu İNOVALİG’e sunduk. Onlar da teveccüh gösterdiler ve bizi ‘İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü’ kategorisinde birinci gördüler. Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın elinden ödülümüzü aldık. Buraya daha önce de katılmıştık. Bu alanda ikinciliğimiz de vardı. Bu sene birincilik ödülü aldık. Biz özellikle ülkemizin tasarım ve yazılım konusunda bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bizim bundan sonra en büyük hedefimiz tasarım alanında yazılımlar geliştirmek. Şu anda biz bir yerli bilgisayar destekli üç boyutlu tasarım programı yaptık. Biz bu alanda da ülkemizi dünyada tasarım programı geliştiren 8’inci ülke olmasını sağladık. Bunu konferanslarda sunduk. Bundan sonraki hedefimiz yerli ve milli tasarımlarda bu tasarım programımızı kullanılacak hale getirmek.”

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51