banner6

MUBİTEK 2022 yılını 3 ödülle taçlandırdı

Sac kalıp, aparat, ürün ve özel makine tasarımları ile otomotiv sektörüne giriş yapan, MUBİTEK, faaliyetlerine tasarım yazılımlarını da ekleyerek bugün gelinen noktada yurt içinin yanı sıra globale de ürün ve hizmet taşır konuma ulaştı.

Şirketler 03.01.2023, 00:02
MUBİTEK 2022 yılını 3 ödülle taçlandırdı

İnovatif hizmetleri ve know-how gücü ile her yıl çeşitli kategorilerde ödülleri de toplayan MUBİTEK, 2022 yılında da ezber bozmadı. Bugüne kadar 11 Ar-Ge projesini başarıyla sonuçlandırarak tasarımda inovasyon yaratan MUBİTEK, 2022 yılını üç ödülle taçlandırdı.

MUBİTEK, T.C. Ticaret Bakanlığı-Türkiye İhracatçılar Meclisi Cumhurbaşkanlığı destekleri ile düzenlenen İnovasyon Ligi Şampiyonu seçilirken, aynı dönemde TOBB tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında 18’inci oldu. MUBİTEK, T.C. Sanayi Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri’nde de ikinciliğe layık görüldü.

2022 yılını ve ödülleri değerlendiren MUBİTEK Yönetim Kurulu Başkanı Uçak ve Makine Yüksek Mühendisi Mustafa Bintaş, “Meslek hayatım boyunca inovatif, daha iyi, daha firmaların verimini artırıcı konularda çalıştım. 2008 yılında AKTAP dediğimiz akıllı tasarım programı adında bir konsept ortaya koyduk. O günden bugüne kadar TÜBİTAK ve KOSGEB’in destekleriyle bu tasarım programının Ar-Ge’sini yapıyoruz. Bu doğrultuda her yıl layık görüldüğümüz ödüllerle de başarımızı kanıtlıyoruz” dedi.

Mustafa Bintaş, firma olarak sürekli daha iyinin ve daha fazla verimin peşinde olduklarını vurguladı. Bu alanda gerçekleştirdikleri çalışmaları İNOVALİG’e sunduklarını ve İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü’ kategorisinde önceki yıl ikinci seçilmişken, bu yıl şampiyon olduklarını anlattı.

Uzun yıllardır tasarım faaliyetleri yürüten MUBİTEK, tasarımda sağlanacak verimliliğin üretime ve müşteriye zamanında teslime olan etkisini gördü. Bunun üzerine tasarımda verimlilik sağlayan yazılımlar geliştirdi.

Bintaş, “bu kapsamda 2021 yılında tamamlanan ve ticarileşen 3 Boyutlu tasarım datalarının ve sürecin tasarımdan üretime kadar yönetilmesini sağlayan projemiz ile bu yıl Sanayi Bakanlığı Proje Verimlilik 2.lik ödülü aldığını” ekledi.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51