Doruk Nilüfer Hastanesi, getirdiği mimari ve tıbbi teknolojik yenilikle Bursa’da sağlık alanında fark yaratmaya hazırlanıyor.
Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Doruk Hastanelerinin Toplumla Bütünleşme Projesi kapsamında hastane mimarisi ve tasarımı konusunda incelemelerde bulunmak üzere Doruk Nilüfer Hastanesi’ni ziyaret etti. Toplantıya başta Doruk Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı olmak üzere Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülin Vural Arslan, BUÜ Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selen Durak, BUÜ Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Taş, Sözüneri Mimarlık’tan proje mimarı Hasan Sözüneri ve Ahmet Anıl, hastanenin iç mimari tasarımını yapan Zoom TPU’dan şirket ortakları Levent Çırpıcı, Yunus Emre Kara, Proje Koordinatörü ve Mimar İpek Tümerdem Sucu ile hastane yöneticileri ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri katıldı. Doruk Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Yavuz Namlı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Doruk Hastaneleri olarak 25. yıllarını kutladıklarını belirterek, “Doruk Nilüfer Hastanemiz açıldığında Bursa’nın ilk özel hastanesiyle Bursa’nın son açılan özel hastanesini bünyemizde bulunduran bir sağlık grubu olacağız. Yıldırım’da ve Osmangazi’de birer hastanemiz vardı. Nilüfer’de de olma zorunluluğumuz ortaya çıktı.
Hastanemizi tasarlarken de bugüne kadar yapamadığımız, eksik kaldığımız, Bursa’nın ihtiyacı olan ne ise bunların hepsini yapmaya çalıştık’ dedi.