Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi’nin Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Genel Toplantısı, MÜSİAD Genel Merkez Enerji ve Çevre Kurulu Başkanı ve VAT Enerji A.Ş. Genel Müdürü Altuğ Karataş’ın katılımıyla gerçekleşti.

MÜSİAD Bursa Şubesi ev sahipliğinde “Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinde ülkemizin durumu ve işletmelerimize yansımaları” temasıyla gerçekleştirilen toplantıda, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, MÜSİAD Genel Merkez Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş ile çok sayıda MÜSİAD üyesi hazır bulundu.

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Nihat Alpay, enerjinin dünya düzleminde dengeleri değiştirdiğini, ülkelerin bağımsızlık meselesi haline geldiğini ve hane halkı ile işletmelerin en önemli gider kalemi olduğunu vurguladı.

BUSİAD: Vergi paketini yakından takip ediyoruz BUSİAD: Vergi paketini yakından takip ediyoruz

Programda detaylı bir sunum yapan MÜSİAD Genel Merkez Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş, ekonominin ve hayatın enerji ve teknoloji odağında dönüşüm geçirdiğini, dünyanın gelecek yıllarda ise her şeyin elektrik enerjisiyle çalışacak bir düzleme kendini hazırladığına dikkat çekerek, “Enerjide muazzam bir dönüşüm var. Yeşil Mutabakatı imzalayan bir ülkeyiz. Yeşil dönüşüm ekonomisinin getirdiği bazı yükümlüklerimiz var. Avrupa kendi etrafına bir ekonomik duvar çekerek hem üretimde hem de istihdamda kaybettiklerini geri almayı planlıyor. Buradaki ortak noktayı da çok iyi yakalayarak ‘yeşil’i buldular. Bu dönüşüme hazırlanmalıyız.

Bu noktada ürettiğimiz her iki üründen birini Avrupa’ya ihraç ediyoruz. Yeşil dönüşüm ekonomisi geliyor, karşıdan bir ışık geliyor bu ışığı iyi analiz etmemiz lazım” dedi.