Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürlüğü’nde yöneticiler ile bir araya geldi. BUSKİ’nin Bursa ve belediye için çok önemli bir kurum olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, yöneticilere katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Görevi başındaki çalışanlardan bilgi alan Başkan Mustafa Bozbey, “BUSKİ, bir kent davasıdır. Yapacağımız işlerde bundan böyle daha dikkatli, daha titiz bir işi, bir kerede yapmanın mutlak yolunu bulmalıyız. Çalışmalarda maliyetlerin önemi ve sorunların en iyi şekilde çözülmesi gerekiyor. Sorunların bir daha tekrarlanmaması için memnuniyeti artıracağımız gibi aynı zamanda maliyetleri de aşağıya çekeceğiz. Özellikle alt yapı konusunda yetersiz olduğumuz yerlerle ilgili çalışmaları bu dönem içerisinde tamamlamak gerekir. 5 yıl içerisinde altyapısını tamamlamadığımız bölge kalmayacak. Bu dönem sonuna kadar içme suyu altyapısı olmayan köylerimize de hazırlık yapmak zorundayız. Yenilenmesi gereken hatlar var, 10 yılda bir hatları değiştiriyorduk, ama yeni sistemle birlikte bu süreç de uzadı. Şimdi yeni ürünler ile birlikte maliyetler de aşağıya düşecek” diye konuştu.

Doğru işlere imza atacağız

Bir daha geriye dönmemek üzere hizmetler üretebileceğini belirten Bozbey, şöyle devam etti:

Şadi Özdemir’den yoğun mesai Şadi Özdemir’den yoğun mesai

“El birliğiyle güzel işler yapmamız lazım. Sonuç odaklı düşünmeliyiz. Her zaman ’ne bekliyorduk, ne elde ettik’ diye değerlendirmeliyiz. Elde ettiğimiz değer bizim için önemlidir. Yapacağımız işlere bu çerçevede baktık mı, bu kentte doğru işlere imza atarız. Aynı zamanda, zamanında işlerimizi tamamlamış bitirmiş oluruz. Bunun öncülüğünü bizler yapacağız. Diyecekler ki, Bursa’da su çeşmeden içiliyor. Bunu gösterdiğiniz takdirde daha ekonomik bir durum oluşacak. Ürettiğimiz değerle de övüneceğiz. Böylece Bursalı vatandaşlarımız hem rahat içme suyunu kullanabilir, hem de alt yapıya güvenebilirler. Bu zamana kadar verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”