Sütaş, Erasmus+ temsilcisi Sütaş

Beslenme ve toplum sağlığı açısından büyük bir öneme sahip olan süt ve süt ürünleri, Avrupa Birliği’nin (AB) mesleki mükemmeliyet merkezi odaklı Erasmus+ eğitim programında, odaklanılacak 13 alandan biri olarak değerlendiriliyor.

Şirketler 13.12.2022, 00:04
Sütaş, Erasmus+ temsilcisi Sütaş

AB’nin öğrenim, eğitim, gençlik ve spor programı olan Erasmus+ kapsa­mında “Mesleki Mükem­mellik Merkezleri” için 2021 yılında yapılan teklif çağrısının ardından “Süt ve Süt Ürünleri Sektö­ründe Avrupa Mükemmel­liği”, önerilen projeler ara­sından seçildi ve Sütaş, Türkiye’deki sektör temsil­cisi oldu.

Projenin Türkiye aya­ğında Türkiye Süt ve Süt Ürünleri Sektörü Mesleki Mükemmeliyet Merke­zi’nin oluşturulması, nite­likli Ar-Ge personeli sayısı­nın artırılması, sektördeki iş gücünün bilgi ve beceri­lerinin AB düzeyine yük­seltilmesi amaçlanıyor. Ayrıca mevcut iş gücünün ve geleceğin profesyonel­lerinin yetişmesi için ya­şam boyu mesleki eğitim ve iş temelli öğrenme mo­delleri kapsamında etkin ve sürdürülebilir prog­ramların geliştirilmesi he­defleniyor. Danimarka merkezli AB Süt Endüstrisi Öğrenme Birliği (AEDIL) koordinatörlüğünde yürü­tülecek olan “Süt ve Süt Ürünleri Sektöründe Av­rupa Mükemmelliği Pro­jesi”nin üyeleri arasında Türkiye, Danimarka, Al­manya, Fransa, İrlanda, Hollanda, Polonya, Ro­manya ve Sırbistan bulunuyor.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51