banner6

Yunus Aydın zehir zemberek

Uludağ Organize Sanayi Bölgesi (Uludağ OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın ve beraberinde 3 yönetim kurulu üyesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 3 ay süreyle görevinden uzaklaştırıldı.

İş Dünyası 27.02.2023, 23:38
Yunus Aydın zehir zemberek

Uludağ OSB yöneti­minde deprem ya­şandı. 5 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Yunus Aydın, Yö­netim Kurulu üyeleri Hasan Çınar ile Nafi Akkaşoğlu ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 3 ay süre ile görevlerinden uzak­laştırıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yunus Aydın, Uludağ OSB olarak okul­lara, hastanelere, spor kulüplerine yap­tıkları yardımların görevden uzaklaştırılmalarına gerekçe olarak gösterildiğini belirtti.

Aydın açıklamasında, “Yerel yönetimlerin yapamadıklarını yaptık. Bazı icraatlerimize engel olundu. Kentsel dönüşüm şu an ne kadar önemlilik arz ediyor anlatamadık. Siyasi tavır hiz­mete engel olmamalı. Yeni bo­yahane ruhsatına engel oldum, olacağım. Gerekirse sivil toplum örgütlerini, herkesi bu mücade­lemize davet edeceğim” ifadele­rini yer verdi.

Yunus Aydın, alınan kararı yargıya taşıyacaklarını bildirerek, konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek için basın toplantısı düzenleyeceklerini kaydetti.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51