banner6

Tataristan ve Bursa işbirliği güçleniyor

İş Dünyası 20.12.2022, 00:15
Tataristan ve Bursa işbirliği güçleniyor

Bursa Ticaret ve Sa­nayi Odası (BTSO) Türkiye’nin ihracat odaklı kalkınma hedefleri doğrul­tusunda önemli bir organi­zasyona daha imza attı. Ta­taristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un katılı­mıyla düzenlenen ‘Tür­kiye-Tataristan İş Forumu’ ile Tataristan ve Bursa iş dünyası temsilcileri yeni iş­birlikleri için aynı masada buluştu.

Tataristan Cumhurbaş­kanı Rüstem Minnihanov, Bursa ve Tataristan arasın­daki işbirliği köprüsünün güçlenmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Oda Ana Hizmet Bina­sı’nda BTSO Yönetim Ku­rulu Başkanı İbrahim Bur­kay ve Meclis Başkanı Ali Uğur’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un yanı sıra Bursa Valisi Ya­kup Canbolat, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardım­cısı Hasan Büyükdede, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Rusya Federasyonu Tür­kiye Ticaret Temsilcisi Ay­dar Gashigullin, Rusya Fe­derasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Bu­ravov ile Tataristan’dan ge­len firma temsilcileri ve BTSO üyeleri katıldı.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51