banner6

OİB’den otomotiv girişimcilerine 1 milyon lira ödül

Sektörel Haberler 20.12.2022, 00:12
OİB’den otomotiv girişimcilerine  1 milyon lira ödül

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) paydaşı olduğu İTÜ Çekirdek Big Bang Start Up Challange 2022 Yarışmasında toplam 1 milyon lira değerindeki ödül sahiplerini buldu. Birlikten yapılan açıklamaya göre, İTÜ Çekirdek girişimcilik ekosisteminin girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirdiği Big Bang Start Up Challange 2022 Yarışmasında, 10 otomotiv girişimcisine 100’er bin lira ödül verildi. OİB ödüllerine, AxMagShift, DKDB, EVbee, Hebunk, iyiMetal, Komporize, Orta ve Son Kilometre Teslimat Operasyonları için Sürücüsüz Teslimat Aracı (Robeff), Oxodes, Şarj Ağı ve Tayko Pil layık görüldü.

İki gün süren ve toplam 71 İTÜ Çekirdek girişimcisinin sahnede yaptıkları sunumla yatırımcıların desteğini istediği Big Bang’in açılışında OİB Denetim Kurulu Üyesi ve OGTY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu bir konuşma yaptı.

Burhanoğlu, OİB olarak hem ihracatta katma değeri artırmayı hem de otomotivde yaşanan hızlı dönüşümü yakalamayı hedeflediklerini, bunun için de gençlere ve geleceğe yatırım yaptıklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51