banner6

KOBİ’lerin nabzı NOSAB’da attı

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ev sahipliğinde KobiEfor Dergisi’nin 24. yıl buluşmaları ‘Sektörden Sektöre Çözümler ve Fırsatlar’ temasıyla gerçekleştirildi.

İş Dünyası 27.12.2022, 00:13
KOBİ’lerin nabzı NOSAB’da attı

NOSAB Yalçın Aras Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmaya Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, TOSYÖV Bursa Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kazangil ve KobiEfor Dergisi Sahibi-Editörü Yalçın Sönmez ile çok sayıda konuk ve KOBİ işletme sahibi katıldı.

Toplantıda konuşan NOSAB Başkanı Erol Gülmez sürdürebilirlik ve yeşil dönüşümün odağında temiz enerjinin üretilmesinin önemi vurgu yaptı. Gülmez, “Karbon ayak izinde doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz lazım. Temiz enerji üretemezsek ürünlerimizi Avrupa’ya satamayacağız. O günler de çok uzak değil. Satabilsek bile belki, rekabet edemeyeceğiz. Yeşil Mutabakat rekabet gücümüzü düşürebilir. Sürdürülebilir, yenilenebilir enerjiye ve üretime odaklanmalıyız” dedi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan ise, tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini, yüksek büyüme beklentileriyle girilen 2022 yılının da Rusya – Ukrayna savaşıyla başlayan sürecin baltaladığını ve tüm öngörüleri değiştirdiğini söyledi.

TOSYÖV Bursa Başkanı Yavuz Kazangil de, KOBİ’ler, sürdürülebilir ekonomilere geçişin anahtarı olduğunu kaydetti. Toplantının açılışında konuşan KobiEfor Dergisi Sahibi-Editörü Yalçın Sönmez ise, Bursa sanayisinin ülke ekonomisi için önemine dikkat çekti.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51