banner6

Kalıcı konutlar için ilk adım TOBB’dan

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), iş dünyasının ve hayırseverlerin katılı¬mıyla deprem bölgesine kalıcı konut kampanyası başlatıyor.

İş Dünyası 20.02.2023, 23:38
Kalıcı konutlar için ilk adım TOBB’dan

Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ile 365 oda ve borsa başka­nının katılımıyla video konfe­rans aracılığıyla düzenlenen toplantıda TOBB’un deprem yar­dımları ve izlenecek yol haritası ele alındı.

Toplantının ardından TOBB, depremzedelerin barınma ihti­yacına yönelik kalıcı konutlar inşa edilmesi konusunda ilk adımı attı.

TOBB’dan yapılan açıklamada, iş insanları, sektörel dernekler, iş dünyası kuruluşları, kadın ve genç girişimciler ile hayırsever­ler, konut kampanyasına destek olmaya çağrıldı.

Vatandaşlar da katılabilecek

Açıklamada, yardım kampan­yasına, bir bina ya da bir konut bedeli ile katılım sağlanacağı gibi vatandaşların kendi imkan­ları ölçüsünde bir tutarla da kat­kıda bulunabileceği kaydedildi.

Kampanyanın detayları ve nasıl katkı verileceğinin yakında açıklanacağı belirtilen açıkla­mada, “Bu büyük felaketin üste­sinden hep birlikte geleceğiz. Yaralarımızı birlikte saracağız, gün birlik olma günü.” ifadesi kullanıldı. Kampanyaya katılım detayları TOBB’un web sitesinde yayımlandı.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51