banner6

Otomotivde yenilikçi projeler aranıyor

Sektörel Haberler 13.12.2022, 00:12
Otomotivde yenilikçi projeler aranıyor

Bu yıl 11’inci kez düzenlenecek Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması için geri sayım başladı. Dereceye girenlere toplamda 500 bin TL ödülün yanı sıra ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ TTO’nun fırsatlarından yararlanma imkânı sağlanacak.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Türkiye’nin otomotivde Ar-Ge, yenilikçilik ve tasarım merkezi olması ve katma değerli ihracatın artırılması amacıyla 25 Ekim’de düzenlenecek 11. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması (OGTY) için geri sayım başladı.

ULUTEK Teknopark, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Ofisi (TTO) ile İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek Kuluçka Merkezi’nin iş birliğinde gerçekleştirilen ‘11. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması (OGYT), yerli-yabancı çok sayıda sektör profesyoneli, girişimci ve öğrenciyi buluşturacak. ULUTEK Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa Uludağ TTO) desteğiyle yarışmaya girecek adaylara, projelerini ULUTEK Teknopark Kuluçka Merkezi’nde geliştirmelerine ve yatırım bulma süreçlerinde destek sağlanacak. OİB’in Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde 2012’den bu yana düzenlediği ve bu yıl ‘Şarj ve Batarya Teknolojileri’ teması ile gerçekleştirilecek tasarım yarışması ile ilgili ULUTEK Teknopark’ın ev sahipliğinde çevrimiçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “ULUTEK olarak, otomotiv şehri Bursa’nın deneyiminden ve geniş sanayi ağından faydalanma fırsatı sunmanın yanı sıra projelerini üniversite ve sanayi işbirlikleri çerçevesinde geliştirmelerine de fırsat sağlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51