OİB’in, otomotivde ABD’de büyüme hedefi devam ediyor

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organizasyonu ve Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile ABD Atlanta Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlendi.

Sektörel Haberler 03.04.2023, 23:11
OİB’in, otomotivde ABD’de büyüme hedefi devam ediyor

Heyet programı Türki­ye’den 10 otomotiv fir­masının katılımıyla 12-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi.

OİB Yönetim Kurulun­dan Muhasip Üye Müfit Karademirler ve UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar’ın da ka­tıldığı heyet, temasları sı­rasında Atlanta’daki aftermarket depolarını ve toptancı firmaları ziyaret etti. Türk otomotivciler, program süresinde ayrıca Atlanta ve çevresinde yerleşik Amerikalı itha­latçı-toptancı firmalar ile ikili iş görüşme yapma şansı da yakaladı.

ABD Atlanta Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti programıyla ilgili değer­lendirmede bulunan OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “OİB üyeleri için oldukça faydalı bir programa daha imza attık.

ABD’ye otomotiv ihra­catımız 1,5 milyar dolara yakın, Tedarik endüstrisi ihracatımız 900 milyon dolar. Ticari araçlar ihra­catımız 400 milyon dola­rın, binek otomobiller ihracatımız 100 milyon doların üzerinde. Hedefi­miz 2022 yılında 7. Büyük ihracat pazarımız olan ABD’ye ihracat artışını devam ettirmek. Bu açı­dan heyet programı ol­dukça verimli geçti” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51