banner34

banner50

banner6

Gencer ve Özkayan MAKFED yönetiminde

Makina imalatçısı 3 bine yakın firmayı temsil eden 28 derneği çatısı altında bir araya getiren Türkiye Makina Federasyonu’nun (MAKFED) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Sektörel Haberler 05.04.2022, 01:34
Gencer ve Özkayan MAKFED yönetiminde

Türkiye’yi ulusal ve uluslararası sektörel platformlarda temsil etmek; dernek, birlik ve kümelerin kendi alan ve alt sektörlerindeki faaliyetlerini destekleyerek sektörel işbirliğini güçlendirmek amacıyla 2014 yılında kurulan MAKFED’in 4. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. 14 kurucu derneğin bir araya gelmesiyle kurulan ve bugün 20 asil, 8 gözlemci olmak üzere 28 üye derneğe ulaşan federasyonun üyeleri, Genel Kurul için Ankara’da toplandı. 
Divan Başkanlığını Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin yürüttüğü seçimli genel kurulda iki yıl süreyle görev yapacak yeni yönetim kurulu Adnan Dalgakıran, yeni denetim kurulu ise Sevda Kayhan Yılmaz başkanlığında oluştu. Türkiye Makina Federasyonunun 2 yıllık süre için görev yapacak yeni yönetim ve denetim kurulları ise şu isimlerden oluştu : 

Yönetim Kurulu; 
Adnan Dalgakıran, Adil Nalbant (TEMSAD), Ali Eren (KBSB), Cem Büyükcıngıl (AMD), Emre S. Gencer (MİB), Hasan Basri Kayakıran (ENOSAD), Hüseyin Semerci (PAGDER), Kutlu Karavelioğlu (POMSAD), Mustafa Tecdelioğlu (BESİAD), Mehmet Sefa Targıt (AYSAD), Önder Bülbüloğlu (TEVİD), Serkan Karataş (İSDER), Şenol Önal (TARMAKBİR)
Yönetim Kurulu 
Yedek Üyeleri; 
Nadir Akgün (İMDER), Cemal Dener (SAHA), Mustafa Sabri Erol (AİMSAD), Cihan Acaroğlu (EFSİAD), Suat Demirer (AKDER)
Denetim Kurulu;  
Sevda Kayhan Yılmaz (AKDER), Mehmet Ağrikli (TEMSAD), Musa Ertunç (ARÜSDER)
Denetim Kurulu 
Yedek Üyeleri;
Ahmet Özkayan (MİB), Nurdan Yücel (POMSAD), Burç Angan (PAGDER)

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18