banner6

Fuarcılık sektörü verimli bir yılı geride bırakıyor

Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği Başkan Yardımcısı İlhan Ersözlü, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan MENA bölgesinde birçok sektörde dünyanın en önemli fuarlarının Türkiye’de gerçekleştirildiğini söyledi.

Sektörel Haberler 20.12.2022, 00:07
Fuarcılık sektörü verimli bir yılı geride bırakıyor

Tüyap Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Ersözlü, 2022’nin Türkiye’de fuarcılık açısın­dan müthiş büyümeyle geçtiğine dikkati çekerek, Tü­yap fuarlarının bu yıl yüzde 40’lık büyüme gösterdiğini söyledi.

“Türkiye’de fuarlar büyüyecek”

Türkiye’nin bu yıl önemli fuarlara ev sahipliği yaptı­ğını aktaran Ersözlü, şöyle konuştu:

“Yurt dışına baktığımızda Batı ile kıyasladığımızda çok daha iyi durumdayız. Batı’da fuarların bir kısmı ya­pılamıyor ya da yapılan ölçekler çok düşük. Asya Pasi­fik ülkelerinde halen fuarlar düzgün yapılamıyor. Orada da ölçekler çok düşük. Bizim bulunduğumuz MENA bölgesinde (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Türkiye, uluslararası fuarlarda şu anda birçok sektörde dünya­nın en önemli ülkesi haline geldi. 2023 fuar takvimi ha­zır. Şu anda 350 civarında fuar 2023’te yapılacak gözü­küyor. 2023’te bölgede daha da güvenli bir liman olan Türkiye’de fuarlar da büyümeye devam edecek.”

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51