banner34

banner6

Bursa UNESCO’nun yeni üyeleri

Bursa UNESCO Derneği Yeni Üye Kabul Töreni’ne katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi geçmiş dönem Başkanı Erdem Saker, Nilüfer Belediyesi geçmiş dönem Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e onursal üyelik beratları sunuldu.

Sektörel Haberler 28.03.2022, 23:15
Bursa UNESCO’nun yeni üyeleri

Törenin açılış konuşmasını yapan İlker Özaslan konuşmasında UNESCO’nun ülkemiz ve dünya için önemine değinerek “Bursa olarak ne kadar fazla kültürel zenginliğimiz bu listeye girerse dünyada sempatimiz, bilinirliğimiz o kadar artıyor.  Bu listede yer almak dünyanın diğer toplumlarına selam vermektir. Dünya Mirası Listesine girdiğinizde bir marka olmak için yolunuz açılmış oluyor. 2014 yılında Bursa’mız UNESCO Dünya Mirası listesinde yerini aldı. Bursa’nın 2.’nci adayı, geçici listede yer alan İznik’de dünya mirası olma yolunda hayli şanslı görünüyor. Bu Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin geçmiş dönem başkanlarından Erdem Saker, kurucularından olduğu Bursa UNESO Derneği’nin daha çok sahiplenilerek bu günlere ulaşmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Saker, Bursa’nın her alanda dünyaya tanıtılacak değerleri olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “Bursa’mız özellikle tarımsal açıdan dünyanın ilgisini çekecek bir iklime ve olanaklara sahip. Bu nedenle özellikle eğitim alanında uygulamalı tarım okullarının hayata geçirilmesinin ekonomimize ve Bursa’nın tanıtımına ayrı bir katkısı olacaktır” dedi. Onursal Üyelik Beratı töreni öncesi’nde konuşmasını yapan geçmiş dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise Bursa UNESCO Derneği’nin Bursa kent markalaşmasında dünyaya tanıtımındaki önemine değindi. 

Gecede konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, UNESCO değerlerinin Bursa ile özdeşleşerek dünyaya anlatılması için Bursa UNESCO Derneği’ne destek olunması gerektiğini ifade etti. Gecede Başkan İlker Özaslan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yeni üyelere rozet takma ve üyelik berat takdim töreni gerçekleştirildi. Gecenin devamında ilk Onursal Üyeler olarak Erdem Saker, Mustafa Bozbey ve Turgay Erdem’e berat takdimi yapıldı.
 

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18