banner34

banner50

banner6

BALKANTÜRKSİAD Romanya iş insanları heyetini ağırladı

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Fatih Şakir ve yönetim kurulu üyeleri Romanya Ticaret Bakanlığı Müsteşarları Sebahat Kaya ve Valentin Stoica ile beraberindeki iş insanları heyetini üyeleriyle buluşturdu.

Sektörel Haberler 05.04.2022, 01:42
BALKANTÜRKSİAD Romanya iş insanları heyetini ağırladı

Heyet Bursa’da çeşitli temaslarda bulunarak, fabrikalarda incelemelerde bulundu. BALKANTÜRKSİAD ev sahipliğinde Bursa’daki yatırımları yerinde inceleyen Romanyalı iş insanları heyetinin ilk durağı BALKANTÜRKEVİ oldu. Burada BALKANTÜRKSİAD üyeleriyle bir araya gelen ve Romanya’daki yatırım olanakları ile destekleri hakkında sunum yapan heyet, B2B görüşmeleri gerçekleştirdi. P

rogramda açıklamalarda bulunan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, derneklerin en önemli görevlerinden bir tanesinin de iş insanlarının arasındaki bağları güçlendirmek ve bir araya getirerek ticaret yapmalarını sağlamak olduğunun altını çizdi. Başkan Fatih Şakir, “Balkan ülkeleriyle ile Bursa arasındaki ticari bağları güçlendirmek istiyoruz. Bu doğrultuda da Balkanlı heyetleri üyelerimizle ve Bursa iş dünyasıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Romanya Ticaret Bakanlığı Müsteşarları Sebahat Kaya ve Valentin Stoica ile beraberindeki ticaret heyeti üyelerimizle buluşturduk. Dış ticaret yapan üyelerimizin yeni ticari bağları kurmasına vesile olarak ülke ekonomisine katkı yapmaktan mutluyuz” dedi.

Romanya Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sebahat Kaya da, “Bursa’da bulunmaktan çok mutluyuz. BALKANTÜRKSİAD üyeleriyle bir araya gelerek ticaret olanaklarını değerlendiriyoruz. BALKANTÜRKSİAD rehberliğinde Bursa’daki iş insanlarıyla yapacağımız görüşmelerin son anda yeni ticari bağların kurulacağı inancındayım. Bursa iş dünyasını Romanya’ya yatırım ve işbirlikleri yapmaya davet ediyorum ” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18