Önde gelen tekstil makine üreticileri, küresel çapta sektör yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçiler, en yeni tekstil teknolojilerini görebilmek için ITM 2024 Fuarı’nda bir araya geliyor.

4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ITM 2024 Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelecek tekstil teknoloji liderlerini 5 gün boyunca İstanbul’da ağırlayacak.

Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Vietnam, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, İran, Özbekistan ve Türkmenistan gibi çok sayıda ülkenin Türkiye ile arasında vize anlaşması olmasının ziyaretçi sayısının artmasında etkili olması bekleniyor. Avrupa’ya giderken vize sorunu yaşayan ülkelerin tekstil üreticileri, kendi ülkelerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarına başvuru yaparak vizelerini alabiliyor.

Fuarın coğrafi olarak ülkeleri birbirine bağlayan en yakın nokta olan İstanbul’da düzenlenmesi, ITM 2024 Fuarı’nı gerek katılımcılar gerekse ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline dönüştürüyor. Dünyanın önemli ticaret merkezlerine 3 saatlik uçuş mesafesinde yer alan İstanbul, hem çevre illere hem de çevre ülkelere hava, deniz ve kara yolu ile ulaşımda kolaylıklar sağlıyor. Türk Hava Yolları’nın 129 ülkede toplam 340 farklı noktaya uçuş yapması da İstanbul’un kolay ulaşılabilir olmasında etkili oluyor. Avrupa ülkelerinin yanı sıra; Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerindeki yatırımcılar, 3 saatlik bir uçuşun ardından İstanbul’a ulaşıp ITM 2024 Fuarı’nı ziyaret edebiliyor.

ITM Industry Europe’da gövde gösterisi ITM Industry Europe’da gövde gösterisi

HIGHTEX 2024 ile eş zamanlı

HIGHTEX 2024 Fuarı da, 4-8 Haziran tarihleri arasında ITM 2024 ile eş zamanlı olarak düzenleniyor. Nonwoven ürünlerin, üretimde kullanılan hammaddelerin ve son teknolojilerin sergileneceği HIGHTEX 2024 Fuarı; katılımcılara sadece iş birliği ve ağ oluşturma fırsatları sunmakla kalmayıp aynı zamanda en son trendleri öğrenme, inovatif ürünler ve geleceğe yönelik stratejiler geliştirme imkânı da tanıyor. HIGHTEX 2024 Fuarı’nın teknik tekstil ve nonwoven sektörüne ivme kazandırması bekleniyor.