banner34

banner6

banner45

ULUTEK, teknolojinin en’lerini ödüllendirdi

ULUTEK Teknolojinin En’leri Ödül Töreni ile fark oluşturan çalışmalara imza atan firmalar, ödüllendirildi. Aynı zamanda ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanı olan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yeni yatırımla ilave 420 bin metrekarelik kapalı alan ile ULUTEK’in Ar-Ge ve İnovasyon Merkezine dönüşeceğini söyledi.

İş Dünyası 22.11.2022, 00:15
ULUTEK, teknolojinin en’lerini ödüllendirdi

ULUTEK Teknopark, bünyesinde çalışmalarını sürdüren firmalar ve yürütülen Ar-Ge çalışmalarına yöne­lik Teknolojinin EN’leri Ödül Töreni ile başarılı firmalar ödüllendirdi. İlk kez düzenlenen ödül töreninin gele­nekselleşmesi beklenirken, firmala­rın teşvik edilmesi hedefleniyor.

ULUTEK Teknopark Yönetim Ku­rulu Başkanı-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Baş­kanı İbrahim Burkay, “ULUTEK Tek­nopark bünyesindeki tüm firmalarımız yeni ekonominin aktör­leri. Bursa, 14. yüzyıldan başlayarak ticarette, üretimde, ekonomide çok ciddi bir güce sahip. Geçmişten gelen gücümüzü ekonomik değere dönüştürenler, girişimcilerimiz. Geç­mişten gelen değerleri bugünün çağ­daş yapısında ekonomik değere dönüştüremeyenler yok olup gider. Yeni ekonomi dediğimiz bu süreçte Ar-Ge, inovasyon, dijitalleşme konu­şulurken yeni iş modellerine ihtiya­cımız var” diye konuştu.

ULUTEK Teknopark Yönetim Ku­rulu Başkan Vekili-Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz da “ULUTEK Tekno­park iştiraklerle kurulmuş, üniver­site-sanayi arasında köprü olmuş, teknoloji geliştirme bölgesi olarak hizmet veriyor. Bu işler, bir kültür meselesi ve bir anda olmuyor. Bu ge­lişimi sağladıkça, üniversite kazanı­yor, Bursa ve tüm insanlık kazanıyor” dedi.

ÖDÜL KAZANAN FİRMALAR

Ciro Kategorisi: Ithinka Bilişim A.Ş.

Ar-Ge Geliri Kategorisi: Ticaretatlası Ltd. Şti.

İhracat Kategorisi: Mnk Enerji Ltd. Şti.

Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları (Fsmh) Kategorisi: Repg Enerji A.Ş.

Proje Kategorisi: Temas Ar-Ge Ltd. Şti.

Dış Kaynaklı Proje Kategorisi: Uludağ Çevre Teknolojileri

Kuluçka Merkezi Ciro Kategorisi: Pirahas Teknoloji

Kuluçka Merkezi Fikri ve Sinai Mülkiyet Hakları (Fsmh) Kategorisi: Ocalis Mühendislik A.Ş.

Kuluçka Merkezi Proje Kategorisi: Envora Arge A.Ş

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18