banner34

banner6

banner44

banner45

UİB yeni nesil ihracat desteklerini anlattı

UİB’in düzenlediği “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Programı'nda konuşan UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, “Sürdürülebilir ihracat artışı sağlanması ve katma değerli ihracat için finansmana erişim hayati önem taşıyor” dedi.

İş Dünyası 15.11.2022, 00:17
UİB yeni nesil ihracat desteklerini anlattı

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) programın Bursa ayağında üyelerini “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli Tanıtım ve Bilgilendirme Programı” ile buluşturdu. Podyum Davet’te düzenlenen programa çok sayıda UİB üyesi firmanın temsilcileri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli ile ihracata yönelik mevcut ve yeni destek programları bütüncül olarak tek çatı altında toplandı. Türk Eximbank ve İGE AŞ’nin katılımıyla prefinansman ve teminata yönelik bir model geliştirildi. Bu model ile ihracatçılarımızın finansmana erişimleri kolaylaştırıldı” dedi.

Küresel çapta yaşanan tedarik zinciri problemleri, enerji maliyelerindeki astronomik artışlar, başlıca pazar olan Avrupa’daki resesyon tehlikesi gibi zincirleme sorunlarla ile karşı karşıya olunan bir süreçten geçildiğinin altını çizen Baran Çelik, “Dünyadaki merkez bankalarının faiz artırımları nedeniyle finansmana erişimin her zamankinden daha zor olduğu bir dönemdeyiz. Diğer taraftan ihracatın tabana yayılması, sürdürülebilir ihracat artışı sağlanması ve en önemlisi yüksek katma değerli ihracat için de finansmana erişim hayati önem taşıyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18