banner34

banner6

banner44

banner45

CEV’den, “CEVHER Hibe Programı” ile mesleki eğitime destek

Coşkunöz Eğitim Vakfının (CEV), mesleki ve teknik eğitimin Türkiye genelinde gelişmesine ve nitelikli istihdama katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği “CEVHER Hibe Programı” ile projelere kaynak sağlayacak.

İş Dünyası 08.11.2022, 00:07
CEV’den, “CEVHER Hibe Programı” ile mesleki eğitime destek

CEV tarafından hayata geçirilen program ile mes­leki ve teknik eğitimi zamanın ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmek amacıyla ülke çapında eğitim pro­jelerine mali kaynak sağlanacak. Üniversiteler ve meslek liseleri gibi kamu eğitim kurumlarının değer­lendirmeyi geçerek başarılı bulunan ve hibe almaya hak kazanan projeleri desteklenecek.

Sanayi, iş dünyası, akademi ve mesleki eğitim ara­sında sinerji kurmayı hedefleyen program ile eği­timde geleceğin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerin güç birliği yapılarak bugünden üretilmesi amaçlanı­yor. Program kapsamında ilgili kamu eğitim kurum­ları, “Bugünün ve Yarının İhtiyaçlarına Odaklı Geleceğin Meslekleri” temalı projeleriyle Türki­ye’nin gelişim ve dönüşüm hikayesine ortak olmaya davet ediliyor. Başarılı bulunan projelere, projede yer alan faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için hibe usulü ile mali destek sağlanacak. Projeleri yürütmek için rehberlik de sağlanacak programda, projeler ba­şından sonuna kadar takip edilecek ve sonuçları de­ğerlendirilecek.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18