banner34

banner6

banner44

banner45

BUMKAD büyüyerek yola devam ediyor

Bursa Mühendis Kadınlar Derneği (BUMKAD), Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni dönem hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı.

İş Dünyası 22.11.2022, 00:14
BUMKAD büyüyerek yola devam ediyor

Düzenlenen toplantıda BUMKAD’ın faaliyetlerini ve gelecek dönem hedeflerini anlatan BUMKAD Ku­rucu Başkanı Ülfet Öztürk, 24 üyeyle başladıkları yolda 70 üyeye ulaştıklarını söyledi.

Ülfet Öztürk, Türkiye’nin tek kadın mühendis der­neği olarak hedeflerinin, uluslararası platformlarda söz sahibi olacak lider kadınlar yetiştirmek, kadın mühendislerin sanayiye katkı­sını artırmak, kadınları iş ha­yatında güçlendirme ve mühendislik okuyan kadınla­rın sektöre hazır bir şekilde gir­melerini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Bu kapsamda hayata geçir­dikleri, ‘Kutup Yıldızım’, ‘Dö­nüşüm Bugün’ ve ‘Genç Mimozalar’ projelerinin ilk faz­larında önemli bir başarı sağ­ladıklarını kaydeden Öztürk, Kutup Yıldızım ve Dönüşüm Bugün projelerinin ikinci fazlarına başvuruların baş­ladığını belirtti.

BUMKAD olarak her yıl 3 kadın mühendis ada­yına bursa sağladıklarını ifade eden BUMKAD Baş­kanı Ülfet Öztürk, bunun haricinde düzenledikleri etkinliklerden sağlanan gelirle de öğrencilere burs verdiklerini açıkladı.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18