banner34

banner6

DOSABSİAD’da 2’nci Nilüfer Çevikel dönemi

DOSABSİAD’ın ilk kadın başkanı Nilüfer Çevikel, 18. Olağan Genel Kurul’da güven tazeleyerek yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. 35’inci yılını kutlayan DOSABSİAD’da ilk niteliğindeki çalışmaları hayata geçireceklerini belirten Çevikel, “Türkiye’nin geleceğini, geleceğini Türkiye’de görenler belirleyecektir” dedi.

Ekonomi 28.03.2022, 23:20
DOSABSİAD’da 2’nci Nilüfer Çevikel dönemi

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD), DOSABSİAD Konferans Salonu’nda 18. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. DOSABSİAD’ın ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı olan Nilüfer Çevikel, geniş katılımla gerçekleşen Genel Kurul’da güven tazeledi.
 
“İlklerin SİAD’ı olmayı sürdürdük”
İlk dönemlerinde pandeminin ve ekonomik gelişmelerin getirdiği sorunlarla mücadele ettiklerini ve çok önemli başarılara imza attıklarını kaydeden DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “DOSABSİAD’ın 35’inci yılında başarılı bir yönetim anlayışını ortaya koyduk. İlk dönemimiz boyunca DOSABSİAD’da pek çok alanda ilkleri hayata geçirdik. Pandeminin etkisiyle oluşan ekonomik sorunları ve küresel risk unsurlarıyla karşı karşıya kalsak da motivasyonumuzu kaybetmeden ilklerin SİAD’ı olmayı sürdürdük. Yönetimimizde bulunan 25 kişilik ekipten bu sene ayrılmak isteyen kimse olmadı ve bu nadir görülen, emsali bulunmayan durumlardan biridir. Hayata geçirdiğimiz stratejik iş birlikleri ile bölgemizde faaliyet gösteren firmalara ulusal ve uluslararası koşullarda çalışma ortamı hazırladık. Gücümüzü pekiştirdiğimiz yeni yönetimimiz ile DOSABSİAD çok daha iyi noktalara gelecektir” dedi.

“Rol model olmaya devam edeceğiz”
Yenilikçi ve rekabetçi bir üretim anlayışını sürdürülebilir kılmak amacıyla inovasyonun ve dijital dönüşümün etkilerini şekillendiren bir konumda olduklarını da vurgulayan Başkan Çevikel, “Ar-Ge faaliyetlerimiz, yüz yüz ve çevrimiçi toplantılarımız, Ur-Ge projelerimiz girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi için verdiğimiz destekler ve daha fazlası ile üreten geleceğin kilidini açtık. 3 yıl önce seçildiğimiz Genel Kurul’da ‘Orta ve uzun vadede hedefimiz sanayide dijital bir kültür yaratmak olacak’ demiştik ve bunu fazlasıyla başardık. BUTGEM ile iş birliğinde başlattığımız Dijital Dönüşüm Okulu ile Türkiye’de bir ilke imza attık. Keza iklim kriziyle mücadele kapsamında sürdürülebilir üretim için de eyleme geçtik. Güçlü ekonominin ancak cesur kadınlarla mümkün olduğunu kabul etmeliyiz. Kadınlarımızın cesaretle yola çıkıp ekonomimize yön verecek en üst mevkilerde etkin roller üstlenmesi için bu dönemde de fark yaratan projeleri hayata geçireceğiz. Üretime yönelik destekler ve teşvikler ile oluşturulacak bir ortamda yeşil ve teknolojik üretim doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken bölgemiz, şehrimiz ve ülkemiz için hiç durmadan üretmeye ve rol model olmaya devam edeceğiz. Çok iyi bilmeliyiz ki Türkiye’nin geleceğini, geleceğini Türkiye’de görenler belirleyecektir” ifadelerini kullandı.

Yönetim ve Denetim Kurulu ile Haysiyet Divanı belirlendi
Nilüfer Çevikel başkanlığındaki DOSABSİAD Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı belirlendi. 
Yönetim Kurulu Üyeleri: Nilüfer Çevikel, A. Kaan Kurtuluş, Ali Güzeldağ, Altay Ocak, Candan Akman, Cengiz Yedikardeş, Ece Oran, Ertan Çeçener, Fatih Tuğral, H. Murat Kabadayı, İhsan İpekyayla, İbrahim Erdemir, M. Akif Dikici, Mehmet Beysel, Murat Yılmaz, Onur Kırayoğlu, Onur Kutlualp, Rıdvan Kar, Selin Ceyhan Canik, Semih Kaynar, Serdar Menemen, Şerife Faidelibaş, Vedat Kayaoğlu, Yılmaz Acar ve Yusuf Alper. 
Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: Soykan Gülseçen, Cengiz Çalışkan, Güçlü Görür, Çiğdem Değirmencioğlu, Cem Sözeri ve Sarp Kolay Erdilek. 
Haysiyet Divanı: Fahrettin Gülener, Sabri Öztürk ve Şükrü Özçimen.
 

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18