banner34

banner6

banner45

Tesla’nın kornaları Seger’den

Bursa’da korna üretimi ile yola çıkan Seger, bugün dünyanın önemli korna markaları arasında yer alarak global ticaret içindeki önemli oyunculardan biri oldu.

Şirketler 25.09.2023, 19:49
Tesla’nın kornaları Seger’den

4saniyede 1 korna üreterek rekor denecek sürede ürünü paket­leme aşamasına gelen Seger, 2012 yı­lından beri Tesla’ya korna veriyor.

Seger, yılda 10 milyonu aşan kapasitesiyle korna üre­timi ve satışında dünyada ilk 10’da yer alıyor. 2012 yılın­dan itibaren Tesla’nın onaylı tedarikçisi olan Seger, aynı zamanda, elektrikli araçlar için ürettiği AVAS’ı da pek çok otomobil üreticisine su­nuyor.

Seger, Tesla’nın yanı sıra Renault, Isuzu, Audi, Honda, Mercedes-Benz, Volkswagen, Nissan, Ford, Dacia gibi global otomotiv firmaları ile Tür­kiye’nin ilk ve tek yerli otomobili TOGG’a da korna tedarik ediyor.

Sektörde lider olmanın yolunun Ar-Ge faaliyetlerine odaklanmaktan geçtiğine inandıklarının altını çizen Tezer, her yıl Ar-Ge’ye cironun en az yüzde 3’ünü ayırdıklarını belir­terek “Elektrikli ve daha da geleceğe bakarsak otonom araç alanla­rındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Örneğin, TOGG’dan da önce, elektrikli araç konusunda dünyanın en vizyoner şirketlerin­den Tesla ile 2012 yılında çalış­maya başladık. Tesla’nın Model S, Model SX ve Model Y’nin tedarikçisi konumundayız. En yeni modelleri Everest için ise nomine edildik. Eve­rest için Ekim ayında seri sevkiyatı­mız başlayacak” dedi.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18