banner34

banner6

banner44

banner45

Sönmez Makina Madrid’de görücüye çıktı

PVC, alüminyum ve cam sek­törlerine yönelik ürünleriyle Bursa makine sektöründe 40 yılı aşkın tecrübeyle faaliyetlerini sürdüren Sönmez Makina, en yeni teknoloji makinelerini Madrid’de be­ğeniye sundu.

Şirketler 22.11.2022, 00:05
Sönmez Makina Madrid’de görücüye çıktı

Bursa’da 1971 yılında kurulan ve Kayapa Or­ganize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında PVC, alüminyum ve cam sektörle­rine yönelik makine imalatı ger­çekleştiren Sönmez Makina, in­şaat ve yapı fuarları arasında dünyanın en büyük ve kapsamlı fuarlarında olan IFEMA Mad­rid’de yerini aldı. Profesyonel aile geleneğini, aldıkları kalite sertifi­kalarıyla taçlandıran ve dünya­nın birçok ülkesine ihracat ger­çekleştiren Sönmez Makina, en yeni ürünlerini sergiledikleri 15 – 18 Kasım tarihlerindeki fuar hak­kında değerlendirmelerde bulu­nan Sönmez Makina ve İntel Ma­kina Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Söğünmez, 1959’dan beri her 2 yılda bir düzenlenen fuara bu yıl özellikle Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinden gelen ziyaret­çiler ile İspanyolların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Ifema Mad­rid Fuarı’nın beklentilerini karşı­ladığını dile getiren Söğünmez, “Avrupa pazarı şirketlerimiz için önem arz ediyor. Buralar zor pazarlar olsa da ekono­mik konforun hissedildiğini alandır. Dolayı­sıyla Avru­pa’ya ihracatımızı artırmak açı­sında bu fuarlar büyük önem arz etmekte” dedi.

2023 yoğun geçecek

Firma olarak ihracatlarının yüzde 20’sini Avrupa’ya gerçek­leştirdiklerini ve ilerleyen yıllarda bu oranı artırmayı hedeflediklerini kaydeden Hakan Söğünmez, “Av­rupa’daki fuarları yakından takip ediyoruz. Kasım ayı içinde İspan­ya’da düzenlenecek fuarda stant açacağız. 2023 yılında da İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya fuarla­rında bulunmayı hedefliyoruz. İh­racatımız gelişirse yarınlarımıza daha güvenle bakacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18