banner34

banner6

banner45

Mert Yazılım ve Elektronik’ten öğrencilere destek

Mert Yazılım ve Elektronik, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ve Bursa Teknik Üniversiteleri arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol; bilimsel ve akademik çalışmalar, öğrencilere staj ve iş olanağı, teknik destek gibi pek çok imkânı barındırıyor.

Şirketler 13.11.2023, 15:35
Mert Yazılım ve Elektronik’ten öğrencilere destek

Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmaları genişlemeye devam ediyor. Mert Yazılım ve Elektronik üniversitelerle yaptığı işbirlikleri kapsamında öğrencilere birçok konuda teknik destek sağlayacak. Bu kapsamda Mert Yazılım ve Elektronik Genel Müdürü İlhan Özdemir, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ve BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar’ı ziyaret ederek protokol imzaladı.

“Önceliğimiz Ar-Ge ve bilimsel projeler”

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Bursa Uludağ Üniversitesi Türkiye’deki 23 araştırma üniversitesinden birisi. Dolayısıyla Mert Yazılım gibi Ar-Ge’ye bu kadar önem veren bir firma ile işbirliği içerisinde olmamız tesadüf değil. Burada öncelik alanlarımız Ar-Ge ve bilimsel projeler üzerine odaklanmak olacaktır. Aynı zamanda işbirliğimiz sayesinde öğrencilerimiz için de yeni staj imkanları oluşacak” dedi.

Üniversitelerle ile işbirliğini önemsiyoruz

Mert Yazılım ve Elektronik Genel Müdürü İlhan Özdemir, “Yenilikçi bir firmayız. Ar-Ge’ye ve karbon ayak izi gibi yenilikçi projelere karşı oldukça ilgiliyiz. Bu kapsamda mevcut binamızın çatısında bir GES istasyonu kurarak kendi elektriğimizi üretmeye başladık. 2 sene önce de Karbon Ayak İzi Sertifikası alarak bir ilki gerçekleştirdik. Yazılım ve Ar-ge alanındaki bilgi ve birikimimizi Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi daha ileri noktaya taşımak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18