banner21

banner17

banner28

banner6

Kromo-Gen’den BUÜ’ye TEKNOFEST desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) TEKNOFEST’te yarışacak takımlarına iş dünyasından sponsor-luk desteği gelmeye devam ediyor. Daha önce UET Elektromobil Takımı için devreye giren Bursa firması Kromo-Gen Biyoteknoloji, bu kez de ARGE¬NOTYPE Takımı’na malzeme desteği vermeyi kabul etti.

Şirketler 01.08.2022, 23:23
Kromo-Gen’den BUÜ’ye TEKNOFEST desteği

BUÜ Yönetimi ve öğ­rencilerin oluşturduğu takımlar TEKNOFEST Yarışları için tüm hazır­lıklarını tamamladı. Üniversite yönetimi, ya­rışmaya katılacak ta­kımlar için kapsamlı bir destek çalışması yü­rüttü. Ön elemeyi geçen ve yarışlarda boy göster­meye hak kazanan tüm takımlar için sponsorluk desteği almayı başardı. Firma desteğine ihtiyaç duyan son takım olan ARGENOTYPE Takı­mı’na da, daha önce UET Elektromobil Takı­mı’na destek veren Kromo-Gen Biyotekno­loji firması devreye girdi. Öğrencilere mal­zeme desteği vermeyi taahhüt eden şirket ile işbirliği anlaşması ya­pıldı. Bu yıl Samsun’da gerçekleştirilecek TEK­NOFEST Yarışları için yoğun bir hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, öğrencile­rin hazırladıkları proje­lere güvendiklerini vurguladı.

Bursa Uludağ Üniver­sitesi’nin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Murat Ya­zıcı; “Üniversitemize ve burada eğitim gören gençlere destek ver­meye her zaman hazırız. TEKNOFEST’te alınacak başarılı sonuçlar bizleri de mutlu edecek ve gu­rurlandıracak. İnşallah güzel işlerin ortaya çık­masına vesile oluruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
17
açık
banner14
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18