banner34

banner6

banner45

Bursalı Ar-Ge Merkezi’ne EUREKA desteği

Bursalı Ar-Ge Merkezinin “Bakteri Varlığında Renk Değiştirebilen Tekstil Yüzeylerinin Geliştirilmesi” isimli proje önerisi; pazar odaklı, kısa sürede ticarileşe-bilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yönelik projelerin desteklendiği uluslararası EUREKA Ar-Ge destek programında desteklenmeye hak kazandı.

Şirketler 10.07.2023, 18:11
Bursalı Ar-Ge Merkezi’ne EUREKA desteği

Türkiye’nin en büyük havlu ihra­catçısı Bursalı, Ar-Ge Merkezi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma, büyük yatırım yaptığı Ar-Ge Merkezinin, “Bakteri Varlığında Renk Değiştirebi­len Tekstil Yüzeylerinin Geliş­tirilmesi” isimli proje önerisi ile EUREKA Ar-Ge destek prog­ramında desteklenmeye hak kazandı.

Konu hakkında açıklama­larda bulunan Bursalı İcra Ku­rulu Başkanı Alper Bursalı, pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirilmesine yö­nelik projelerin desteklendiği uluslar­arası EUREKA Ar-Ge destek programında destek aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Bursalı yürütücülüğünde proje ger­çekleştirileceğini ve İsveç Borås Üni­versitesi’nin proje ortaklarından olacağını belirten Bursalı, “Bilin­diği gibi son yıllarda koronavirüs, influenza, hepatit, salmonella, maymun çiçeği başta olmak üzere birçok salgın hastalık in­sanların hayatlarını olumsuz et­kiliyor. Hastalıklarla mücadelede en kritik adımlardan biri, hastalı­ğın daha fazla yayılmasını önle­mek için mikropların üremelerini hızlı bir şekilde gözlemlemek. Proje­miz de tekstil, kimya ve tıp alanlarını kapsayacak şekilde çok disiplinli katı­lımla başta medikal alanda kullanıl­mak üzere biyosensör özellikli tekstil yüzeyleri üretmeye yönelik bir araş­tırma projesi” dedi.

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18