AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ahmet Kılıç, AK Parti iktidarında uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Programı’yla devrim niteliğinde işlere imza atıldığını belirterek, “Sağlıkta önemli bir başarı hikayesi yazdık. Bu başarı da milletimiz tarafından takdir ediliyor ” dedi.

AK Parti’nin Sağlıkta Dönüşüm Programı’yla bir model ortaya koyduğunu söyleyen Vekil Kılıç, “Bu modelin 3 ana başlığı bulunmaktadır. Birincisi, birinci basamak sağlık hizmetlerini yeniden düzenleyerek dünyanın gittiği yere gittik ve aile hekimliği sistemine geçtik. İkincisi, ikinci basamak sağlık hizmetlerinde eş güdümü sağlayarak tüm hastaneleri Sağlık Bakanlığımızın çatısı altında topladık. Üçüncüsü, sağlığın hizmet sunumu ile finansmanını birbirinden ayırdık, sosyal güvenlik şemsiyesi altına aldık” diye konuştu.

Bemis’in 30. Yıl gururu Bemis’in 30. Yıl gururu

Bursa’nın 17 ilçesinde de devlet hastanelerinin vatandaşlara hizmet verdiğini, Bursa Şehir Hastanesi’nin Bursa’nın yüz akı projelerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Kılıç, Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin yüzde 90’ı tamamlandığını ve en kısa zamanda hizmete açılacağının müjdesini verdi.