banner34

banner50

banner6

Yeni nesil Mitsubishi Colt Bursa’da üretilecek

Renault Group Türkiye’deki yatırımlarına yeni nesil şehir otomobili Mitsubishi Colt’un Bursa’da üretimini de ekliyor.

Finans 11.04.2022, 23:13 11.04.2022, 17:03
Yeni nesil Mitsubishi Colt Bursa’da üretilecek

Yeni nesil Colt, tıpkı Clio modelinde olduğu gibi Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın modüler CMF-B platformunda üretilecek. Yeni araç 2023’ün 4’üncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı’nın “kazan-kazan” felsefesine dayalı işbirliği stratejisi ve Renault Group’un Oyak Grubu ile 52 yıldır süregelen köklü ortaklığı, Yeni Nesil Mitsubishi Colt’un Oyak-Renault Bursa Fabrikası’nda üretilmesi kararı ile daha da güçleniyor.

Türkiye’ye sarsılmaz güven
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak-Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu, 2000 yılından bu yana Türkiye’ye yaptıkları yatırımların toplamının 2 milyar avro seviyesinde olduğuna vurgu yaparak, “Yatırımlarımıza Türkiye’ye duyduğumuz sarsılmaz güven doğrultusunda devam edeceğiz. Yeni duyurumuz, kararlılığımızın somut bir göstergesidir” dedi. Hakan Doğu 1969’dan bu yana Türkiye’de Oyak Grubu ortaklığında köklü ve başarılı bir şekilde varlık gösterdiklerini, 21 yıldan bu yana sektör lideri olduklarını belirtti. 

Binek araç üretiminde lider konumunda olan ve üretiminin yüzde 80’ini ihraç eden Oyak-Renault Bursa Fabrikasının Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri arasında 3. sırada yer aldığını ve Türkiye’nin toplam ihracatına yıllık 2,3 milyar avroluk katkıda bulunduğunu belirten Doğu, şunları kaydetti: “150’den fazla noktadan oluşan yaygın satış ve satış sonrası servis ağıyla Renault ve Dacia markalarının dağıtım faaliyetini yürüten Renault Mais AŞ., Türk otomotiv pazarına en geniş yelpazede ürün sunan şirketlerin başında geliyor. Oyak-Renault Bursa fabrikasında üretilen Clio ve Megane Sedan yıllardır tüketiciler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.”

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18