Genel kurulda açıklamalarda bulunan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Türkiye, ortaya koyduğu kalite, nitelikli iş gücü ve uzmanlığıyla dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden. Otomotiv tedarik sanayisi ise bu başarıyı oluşturan sac ayaklarından bir tanesi. Bu farkındalıkla, göreve geldiği andan itibaren Türk tedarik sanayisinin Avrupa başta olmak üzere dünyada bilinirliğini artırmak, yeni iş birliği köprüleri kurarak ihracat hacmimizi genişletmek ve tedarik sanayisinin sorunlarını çözüme kavuşturmak adına çok değerli çalışmalar yapan Alper Kanca’ya teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
 “Ürünlerimiz, işletmelerimiz daha akıllı olmak zorunda”
Otomotiv sektörünün yaşadığı değişim ve dönüşümün pandemi süreci ile birlikte daha da hızlandığının altını çizen Saydam, “Değişimdeki ana faktör teknolojideki, müşteri taleplerindeki hızlı değişim. Sadece akıllı mobil aletler veya kullandığımız teknolojiden bahsetmiyoruz. Dijital teknikler, yeşil teknolojiler… 
Dolayısıyla işletmelerin tek başına takip edemeyeceği ama diğer taraftan takip etmek ve bunlardan çıkarımlar yapıp, uygulamak zorunda olduğu geniş ve karmaşık bir dünyadan bahsediyoruz. 
Ürünlerimiz, işletmelerimiz daha akıllı olmak zorunda. Ana sanayide üretim mimarisi ve tedarikçi ilişkisi yeniden yapılandırılıyor. Tabiri caizse işletme yöneticileri olarak bizler de akıllı olmak zorundayız” diye konuştu.
TAYSAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu: Albert Saydam (Tekno Kauçuk), Berke Ercan (Cavo Otomotiv), Yakup Birinci (Birinci Otomotiv), Lokman Yamantürk (Parsan Makine), Atacan Güner (Assan Hanil), Doğukan Dudaroğlu (Eku Fren), Hakan Konak (Toyota Boshoku), M. Fatih Uysal (Norm Cıvata), Osman Zeki Sever (Ditaş Doğan), Şekib Avdagiç (Avitaş Kompozit) ve Tülay Hacıoğlu Şengül (Maysan Mando) 
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: 
Erol Bakan (Marelli Mako Turkey), Sadi Burak Pekcan (İnfotron Elektrik ve Bilg. Sis.), Ahmet Arıkan (Arıkan Kriko), Cihan Salih Elbirlik (İnci Gs Yuasa Akü), Cevat Aslan (Teknorot Otomotiv), Osman Mavuş (Estas Eksantrik), Mehmet Çolak (Anka Kalıp), Ali Rıza Aktay (Farplas Otomotiv), Taner Ali Karlıoğlu (Feka Otomotiv), Ali Selçuk Demirok (Egemet Ege Metal) ve Aksel Gürkan (Tırsan Kardan)
Denetleme Kurulu: Özge Özen Kural (Sismak Otomotiv), Baran Çelik (Beyçelik Gestamp), Selma Gülbeyaz (Gürsestaş Döküm), Tevfik Ezik (Haksan Otomotiv), Tunç Kip (Temel Conta) ve Emre Günata (Ersan Kauçuk)

Ödüller sahiplerini buldu
TAYSAD’ın 42’nci Genel Kurul toplantısı kapsamında en çok ihracat yapan, ihracatını en fazla artıran, en fazla patent tescili alan, TAYSAD tarafından düzenlenen eğitimlere en çok katılan ve TAYSAD’ın mesleki eğitimi destekleyen ADMOG kurumsal sosyal sorumluluk projesine en çok destek veren firmalara da ödülleri takdim edildi. 
İhracat Ödülleri
•2019 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler:   
1.   Bosch Sanayi 
2.   Maxion İnci Jant 
3.   Tırsan Treyler
•2020 Yılında En Çok İhracat Yapan Üyeler:   
1.Bosch Sanayi 
2.Maxion İnci Jant 
3.Tırsan Treyler
•2019 Yılında İhracatını 
Yüzdesel Oranda En Fazla Artıran Üyeler:
1.Scattolini
2.Freudenberg
3.Kalibre Boru
•2020 Yılında İhracatını 
Yüzdesel Oranda En Fazla Artıran Üyeler:
1.İsmak Group
2.Farba Otomotiv
3.Toyotetsu Otomotiv
Patent Ödülleri
•2019 Yılında En Çok 
Patent Tescili Alan Üyeler:   
1.Tırsan Treyler
2.Bosch Sanayi
3.Martur Sünger
•2020 Yılında En Çok 
Patent Tescili Alan Üyeler:   
1.Vestel Elektronik
2.Tırsan Treyler
3.Bosch Sanayi
Eğitim Ödülleri
•2019 Yılında TAYSAD Eğitimlerine 
En Çok Çalışan Gönderen Üyeler:
1.TI Otomotiv
2.Pimsa Adler
3.Ermetal
•2020 Yılında TAYSAD Eğitimlerine 
En Çok Çalışan Gönderen Üyeler:
1.Autoliv Cankor
2.Olgun Çelik
3.Kros Otomotiv
Sosyal Sorumluluk Ödülleri:
•2019 Yılında ADMOG Al Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir Projesi’ne En Çok Bağış Yapanlar Üyeler: 
1.  PPG Industries
2.  Autoliv Cankor
3.  Asaş Alüminyum
•2020 Yılında ADMOG Al Değerlendir Meslek Okullarını Güçlendir Projesi’ne En Çok Bağış Yapanlar Üyeler 
1.  Autoliv Cankor
2.  Hexagon Studio     
3.  Festo