banner8

banner13

banner6

UHKİB, Endüstri 4.0'a entegre için sahada

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB), Ticaret Bakanlığı’nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında yürüteceği, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4. 0 Entegrasyonu’ projesinin danışmanlık faaliyetlerine başlandı.

Sektörel Haberler 14.09.2020, 13:19 14.09.2020, 13:19
UHKİB, Endüstri 4.0'a entegre için sahada
Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB), Ticaret Bakanlığı’nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında yürüteceği, ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4.0 Entegrasyonu’ projesinin danışmanlık faaliyetlerine başlandı.

UHKİB’in, dünyanın 7. büyük ihracatçısı olan Türk hazır giyim sektörünün, küresel ticaretteki payını artırmak ve yüksek katma değerli ihracatta öncü olmasına katkı sağlamak hedefiyle yola çıktığı ‘Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektöründe Endüstri 4,0 Entegrasyonu UR-GE Projesi’nde yer alacak 8 firma için Akbaşlar Holding’de pandemi kuralları çerçevesinde tanışma toplantısı düzenlendi.

“İnsan faktörü olmadan endüstriyel devrim tamamlanamaz”

30’un üzerinde firmaya danışmanlık gerçekleştiren Bosch Endüstri 4.0 uzmanları tarafından; Endüstri 4.0 entegrasyonunun bir dijital dönüşüm süreci olduğu; fakat en iyi makinelerin bile yetkin bir organizasyon olmaksızın bir anlam ifade etmeyeceği vurgulandı. İnsan faktörü olmadan endüstriyel devrimin tamamlanmasının söz konusu olmadığının da vurgulandığı toplantıda, Endüstri 4.0’ın gidişatı konusu detaylı bir şekilde ele alındı.

Toplantı sonunda danışmanlar, çalışmalarına, saha ziyaretleriyle devam ettiler.

 

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?