banner34

banner6

banner44

banner45

Togg rekabetçi fiyatla pazarda olacak

Gemlik Kampüsü’nde aracın üretim aşamalarını anlatan Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, “Togg’un fiyatı şubat ayında açıklanacak. İleri teknolojiye sahip bir akıllı cihaz olarak yola çıkacak Togg, içten yanmalılar dahil kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edecek bir fiyata sahip olacak. Tüm ön siparişler Şubat 2023 itibarıyla alınmaya başlanacak” dedi.

Sektörel Haberler 29.11.2022, 00:07
Togg rekabetçi fiyatla pazarda olacak

Bir otomobilden fazlası” vizyo­nuyla yola çıkan Togg’un, Cum­huriyetin 99’uncu kuruluş yıl dönümünde açılışı gerçekleştirilen Gemlik Kampüsü’nde, aracın üretim aşamalarına da şahitlik edilen basın buluşması etkinliği gerçekleştirildi.

Basın mensuplarına bilgilendirmede bulunan Togg’un Üst Yöneticisi Gür­can Karakaş, Togg’un 15 seneye yayıl­mış 3,5 milyar avroluk bir yatırım gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu yatırımın 5 farklı modelde “akıllı cihaz”, 175 bin üretim ve mobilite eko­sisteminin çekirdeğini kapsadığını an­latan Karakaş, “2023 sonu itibarıyla Togg için toplamda 1,8 milyar avroluk kaynak harcanacak. Bu kaynağa akıllı cihaz, kampüs ve teknoloji geliş­tirmek için yapılan yatırımlar da dahil” dedi.

Karakaş, Togg’un şu anda 4 milyar 336 milyon 274 bin lira ile Türkiye’de mobilite alanında faa­liyet gösteren şirketler arasında ilk sırada yer aldı­ğını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Togg, akıllı cihaz gelirleri ile diğer gelirlerin dengeli olduğu bir planla yola çıktı. Hem cihazla­rın satışından hem mobil hizmetlerinin kullanı­mından gelir elde edecek. Aynı zamanda batarya ve yazılım maliyetlerini kontrol edebildiği için karlılığına bunun da katkısı olacak. Togg’un fiyatı şubat ayında açıklanacak.”

Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18