banner8

banner6

Tekstilciler gözünü İspanya’ya çevirdi

Ticaret Bakanlığı desteğiyle Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) ile Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ETHİB) tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin lider pazarlarından İspanya’ya 24-28 Mayıs sürece dijital ticaret heyetini başlattı.

Sektörel Haberler 31.05.2021, 23:19
Tekstilciler gözünü İspanya’ya çevirdi

45 Türk firması 100’den fazla İspanyol alıcıyla iş görüşmesi gerçekleştirmek için el sıkıştı. İspanya Tekstil ve Konfeksiyon Dijital Ticaret Heyeti’nin açılış töreni Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Uz, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçisi Burak Akçapar katılımıyla gerçekleşti. 
Toplantıda konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, 2020 yılında İspanya’nın 6 milyar 685 milyon dolarla en çok ihracat yapılan yedinci ülke olduğunu, Türkiye’nin ise İspanya’nın en büyük on ikinci tedarikçisi konumunda olduğu bilgisini verdi.  
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı Pınar Taşdelen Engin de, İspanya’nın yılda yaklaşık 3,5 milyar dolar tekstil ve 21 milyar dolar hazır giyim ve konfeksiyon ithalatı gerçekleştiren bir pazar olduğunu vurgulayarak, “İspanya Dijital Sektörel Ticaret Heyetimiz ile sadece İspanya pazarına değil söz konusu firmaların farklı ülkelerdeki organizasyonlarına yönelik de çalışma yapmış olacağız ve bunun ihracatımıza da katkısı olacak” dedi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?