banner8

banner6

banner11

Şölen’i dünyaya tanıtan kadın: Elif Çoban

BTSO çatısı altında faaliyet gösteren TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK), ‘Başarırsın Çünkü Kadınsın’ mottosuyla düzenlediği “İlham Veren Başarı Hikayeleri” söyleşilerinin, Nisan ayı konuğu Şölen gıda CEO’su Elif Çoban oldu.

Sektörel Haberler 03.05.2021, 23:14
Şölen’i dünyaya tanıtan kadın: Elif Çoban

TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın’ın moderatörlüğünde düzenlenen iş hayatındaki tecrübeleri katılımcılarla paylaşan Şölen CEO’su Elif Çoban ise hayalinde her zaman ihracat olduğunu kaydetti. Çoban, “Büyük işler başarmak istiyordum. Bu yüzden akademik kariyerimi yarıda bırakıp iş hayatına atıldım. Şölen’den önce beş yıl boyunca kurumsal firmalarda mali işler ve finans departmanlarında görev aldım. Bu deneyim bana şirket nasıl yönetilir, finans ve bütçe gibi konularda uzmanlaşma fırsatı sağladı” dedi.
1996’da Şölen’e başladığında firmanın sadece Türki cumhuriyetler ve Rusya’ya ihracat yaptığını söyleyen Çoban “2009 yılına gelindiğinde yaklaşık 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren, sektörümüzün ihracat şampiyonu bir firma olmayı başardık” diye konuştu.
Kurumsallaşma sürecinde aile şirketi olmanın zorluğunu  yaşadıklarını söyleyen Çoban, “5 erkek kardeşim olmasına rağmen, benim CEO olmam uygun görüldü” dedi.

Yorumlar (0)
31
açık
banner12