banner21

banner17

banner28

banner6

Ramazan’da dayanışma artıyor

Bursa'da sektörlerin nabzını tutan, kentin güçlü kuruluşlarından Bursa TB, MÜSİAD ve RUMELİSİAD, çeşitli Ramazan etkinlikleriyle bu yıl da hayata katkı sunmaya devam ediyorlar.

Kent 18.04.2022, 23:23
Ramazan’da dayanışma artıyor

TB ihtiyaç sahibi ailelerin yanında

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB), Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği gıda yardımı seferberliğine bu yıl da devam etti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ve Bursa TB`nin katkılarıyla hazırlanan 1000 adet gıda paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Paylaşma ve dayanışma geleneğini sürdüren Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB), bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmayı unutmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle hazırlanan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi bin aileye ulaştırıldı. Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirten Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Bursa Ticaret Borsası olarak çalışmalarımızı sosyal sorumluluk bilinciyle titiz bir şekilde sürdürüyor, Ramazan ayının manevi iklimini yaşatmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Son aylarda gıda fiyatlarında yaşanan artışlar, özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimizi çok daha derinden etki-lerken, bu olumsuz koşulların birlik ve beraberlik içerisinde aşılacağına inanıyoruz. ” diye konuştu.

MÜSİAD Bursa Zimem Defteri geleneğini sürdürdü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, Osmanlı Devleti’nde en önemli dayanışma ve yardımlaşma geleneklerinden biri olan Zimem (veresiye) Defteri uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine ulaşarak borçlarını kapattı.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Erol Bodur ve yönetim kurulu üyeleri, Osmangazi ilçesinde yer alan Demirtaş Dumlupınar, Fatih ve Soğanlı mahallelerinde tespit edilmiş bakkallara ve bir eczaneye giderek, borçlarını maddi yetersizlikler nedeniyle ödeyemeyen ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını kapattı.

“Zimem Defteri” geleneğinin yaşatılmasının önemine değinen MÜSİAD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Erol Bodur, “MÜSİAD Bursa, üyeleriyle birlikte küçük esnafın zimem defterlerinde biriken ödeme zorluğu çeken müşteri borçlarını ödeyerek Osmanlı'dan tevarüs edilen geleneği sürdürüyor. Osmanlı’dan bize miras kalan ‘Zimem Defteri’ geleneğini hala yaşatıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

RUMELİSİAD’da geleneksel iftar coşkusu

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, geleneksel iftar organizasyonunda buluştu.

86. Rumelili Buluşması kapsamında düzenlenen organizasyona; AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Demir, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve beraberindeki pek çok isim katıldı.

İş dünyası olarak, ülke ekonomisini pandeminin olumsuz etkilerinden korumak adına canla başla çalıştıklarını vurgulayan RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, “Ancak gelinen noktada, iş dünyasının ekonomide desteğe ihtiyacı var. Bizler üretmekten asla vazgeçmeyeceğiz ama ekonomide güven ortamı ve stabilite önemli. Her ne kadar global bir belirsizlik olsa da ülkemizde de bir an önce tedbirler alınmalı ve sanayicinin önü açılmalı” dedi.

Yorumlar (0)
17
açık
banner14
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18