banner6

Matlı Süt, kalitesini Ar-Ge Merkezi ile tescilleyecek

Matlı Süt ve Süt Ürünleri kuracağı Ar-Ge merkezi sayesinde geleneksel ürünleri inovasyon ve teknolojiyle geliştirip tüketiciye daha sağlıklı, kaliteli ve yeni ürünler sunmayı amaçlıyor.

Haberler 27.12.2022, 00:16
Matlı Süt, kalitesini Ar-Ge Merkezi ile tescilleyecek

Günlük 1.200 ton çiğ süt işleme ka-pasitesi ile Türkiye’nin ilk 5 üretim tesisinden biri olan Matlı Süt ve Süt Ürün­leri, Burdan markası altında yatırımlarına devam ediyor. İnovasyon ile teknolojiyi bir araya getirip süt ve süt ürünleri sektö­rüne yenilikçi çözümler sunmak amacıyla çalışmalar yürüten Matlı Süt, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde bulunan 120 bin met­rekare arsa üzerinde 60 bin metrekare ka­palı alana sahip üretim tesisinde Ar-Ge merkezi kurmaya hazırlanıyor.

Yarım asrı aşkın tecrübesiyle tarım ve gıda sektörüne öncülük eden Matlı Süt, Ar-Ge merkezinde yürüteceği çalışmalar ile katma değeri yüksek ürünler üreterek, hem tüketicilerin daha güvenilir, hijyenik ve kaliteli ürünler tüketmesini sağlamak hem de gelecek nesillerin sağ­lıklı yetişmesine katkıda bulun­mayı hedefliyor.

Yeniliğin ve teknolojinin gücü

Matlı Süt ve Süt Ürünleri Yö­netim Kurulu Başkanı Özer Matlı, temelleri 1965 yılına dayanan Matlı Grubu olarak Ar-Ge ve inovasyona büyük önem verdiklerini söyledi. Kurul­dukları ilk günden itibaren her zaman en son teknolojiye yatırım yaptıklarını vur­gulayan Özer Matlı, tarım ve gıda sektö­rüne katma değerli ürünler sunmak için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. Matlı, “Kuracağımız Ar-Ge merkezi ile hızla değişen ve dijitalleşen dünyada gıda sektörünün geleceğine yön verecek sektö­rel çözümlerimizin yanı sıra, mevcut gele­neksel ürünlerimizin kalitesini artırmaya ve geliştirmeye yönelik projeleri de ha­yata geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Burdan farkını kaynağında yaratıyoruz

Burdan markalı ürünlerin lezzet garan­tisinin kaliteli ve sağlıklı süt olduğunu vurgulayan Özer Matlı, “Uluslararası gıda güvenliği standartlarındaki üretimimize paralel olarak, ‘Yüksek kaliteli süt ancak bilinçli hayvancılık ve kaliteli besleme ile mümkündür’ yaklaşımından hareketle, hay­van beslemesinde kullanılan yem içeriğini daha kaliteli ve ve­rimli hale getirmeyi planlıyoruz. Tam 52 yıldır üreticilerimizin yanlarında olarak onlara bes­leme danışmanlığı veriyoruz. Bu danışmanlık modelimizi şimdi bir adım daha ileriye taşıyacak ve hem tüketicilerimiz hem de üreticilerimiz için katma değeri yüksek sonuçlar alacağımız çalışmalara başlıyo­ruz. Aynı zamanda kurulacak Ar-Ge tesisi çatısı altında Burdan Süt ve Süt Ürünleri markası ürün portföyünün geliştirilmesi ve mevcut ürün ve ambalaj iyileştirme odaklı çalışmaları da yürüteceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51