banner6

Uludağ'a kar yağmadı yılbaşı rezervasyonları düştü

Türkiye'nin önemli kış merkezlerinden Uludağ'daki otel rezervasyonları, kar yağışının yeterli olmamasından ötürü yılbaşında yüzde 50 civarında düştüğü bildirildi.

Gündem 30.12.2022, 13:35
Uludağ'a kar yağmadı yılbaşı rezervasyonları düştü

Bursa kent merkezine kara yoluyla 40 kilometre uzaklıkta bulunan Uludağ'da, yaklaşık 5 bin yatak kapasiteli otel ve tesislerde yılbaşı hazırlıkları tamamlandı.

Hemen her yıl beyaz örtüyle tatilcilerin yeni yıla girdiği Uludağ, bu yıl yeterli miktarda kar yağışı alamadı.

Kar yetersizliği yılbaşı öncesinde rezervasyon iptallerine yol açtı. Neredeyse yılbaşında yer bulmanın imkansız olduğu Uludağ, bu yıl yaklaşık yüzde 50 doluluk oranıyla yeni yılı karşılayacak.

Meteroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre ise önümüzdeki günlerde ve yılbaşında hava sıcaklığı düşse de kar yağışı beklenmiyor.

Otel müdürü Erdem Başarır, yaptığı açıklamada, Türkiye'de yılbaşı denince Uludağ'da yıllardır yılbaşı gecesi de olsa kar yağdığını vurguladı. Ancak bu yıl kar yağışının azlığından dolayı sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Başarır, şöyle konuştu:

"Kar olmayınca, otellerin içinde misafirlerin dopdolu yılbaşını geçirebilecekleri programlar yaptık. Uludağ'ın otelleri ilk rezervasyonlarını açtığında yüksek talep vardı. Kar yağmadıkça misafirlerimiz farklı alternatifleri seçtiler. Bu yüzden de doluluk oranları yüzde 30-50 arasında kaldı. Bu yılbaşı maalesef istediğimiz doluluk oranlarına ulaşamadık. Yılbaşını burada geçirecek misafirlerimiz için yine de çok güzel aktiviteler hazırladık, en iyi şekilde ağırlayacağımıza inanıyorum. Yerli misafirlerimiz farklı noktalara gitse de bizim yaptığımız bir anlaşmayla Polonyalı turistler yılbaşını burada geçirecek. Bu da iyi bir gelişme oldu bizim için."

Yorumlar (0)
12
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18
banner51