banner34

banner50

banner6

TÜBİTAK Başkanı Mandal’dan Ermaksan’a tam not

Bursa makine sektörünün öncü ve yenilikçi şirketlerinden Ermaksan’ın Bursa OSB’deki fabrikasını ziyaret eden Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, firmanın ürettiği yenilikçi ürünleri yerinde inceledi.

Gündem 25.04.2022, 23:35
TÜBİTAK Başkanı Mandal’dan Ermaksan’a tam not

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile bir araya gelen TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Ermaksan’ın üretim süreçleri ve Ar – Ge çalışmaları hakkında Özkayan’dan bilgi aldı.

Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan TÜBİTAK Başkanı Mandal, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve TÜBİTAK desteği ile projelerini sürdüren Ermaksan’a ziyaret gerçekleştirdik. Sanayi Odaklı Sanayi Hamlesi ve SAYEM Destek Programımız kapsamında havacılık, savunma, otomotiv ve medikal gibi alanlara eklemeli imalat teknolojileri ile yenilikçi çözümler sunan firmanın ürünlerini inceledik. Ermaksan, eklemeli imalat teknolojisinin her bir bileşenini 24 farklı sanayi, üniversite ve kurumumuz ile SAYEM Platformu kapsamında 31 projede birlikte çalışıyor, birlikte geliştiriyor, birlikte başarıyor” dedi.

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18