banner34

banner50

banner6

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan finansman müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihracata dönük yatırımlara yeni teşvikler vereceklerini duyurdu.

Gündem 19.04.2022, 00:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan finansman müjdesi

Cumhurbaşkanlığı Külli­yesi Sergi Salonu’nda dü­zenlenen “Esnaf ve Sanatkârlar ile İftar Programı”nda konuşan Recep Tayyip Erdoğan ihracata dönük yatırımlar ve döviz kazandırıcı turizm faaliyetle­riyle ilgili müjdelerini paylaştı.

İhracata dönük yatırımlara uzun vadeli finansman imkanı sağlayacaklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“İhracata dönük yatırımlara, yerli makine kullanımı, kısmi yurt dışı finansmanı ve bölge­sel teşviklere ilave olarak yıllık yüzde 9’a varan faiz oranıyla Türk Lirası cinsinden uzun vadeli finansman imkânı getiri­yoruz. Benzer bir uygulamayı turizm sektöründe de hayata geçirerek döviz kazandırıcı hizmet veren firmalara yüzde 9’a kadar inen faiz oranlarıyla uzun vadeli Türk Lirası finansmanı sağlıyoruz. Proje finansmanı prensipleriyle harcama mukabili ve belge karşılığı kullandırılacak bu krediler için 100 milyar lirası ihracat, 50 milyar lirası turizm için olmak üzere to­plamda 150 milyar liralık bir kaynak ayırdık. KOBİ’ler için 250 milyon lira, KOBİ dışı firmalar için 1,5 milyar lira limiti olan yüzde 9’a varan yıllık faiz oranı ve iki yılı ödemesiz, üç ila on yıl arası vade ile kullandırılacak bu kredi paketinin sektör­lerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18