banner8

banner6

16.11.2020, 20:53

 Türk Piramitleri

Sosyal medyada gezen doğruluğu tartışılmaz bir ifade vardır, “Bundan 250 yıl geriye giderseniz Amerikalı, 900 yıl geriye giderseniz Rus bulamazsınız. 1200 yıl geriye giderseniz İngiliz, 1700 yıl geriye giderseniz Fransız, 2000 yıl geriye giderseniz Alman bulamazsınız. Ama insanlık tarihinde ne kadar geriye giderseniz gidin, her yerde TÜRK’e rastlarsınız. Tarihten TÜRK’ü çıkartırsanız geride hiçbir şey kalmaz” der. Bu ifadenin doğruluğuna pek çok kanıt bulunmuştur.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin sınırları içinde kalan Xian (Şian) şehrine 100 km uzaklıkta Qin Ling Dağlarında  M.Ö. 15.000 yılları civarında yapıldığı düşünülen 300 metre yüksekliğinde dünyanın en büyük piramidi bulunmaktadır. Buna “Beyaz Piramit” denilmektedir. Bu piramitten başka 100 adet irili ufaklı höyük de bulunmaktadır. Dünyadaki en büyük piramidi Mısır’daki Keops değil, Çin’deki Beyaz Piramit’tir. Bu piramitlerin Mısır piramitlerinden farkı, Mısır piramitlerinden yaklaşık olarak 2 kat daha büyük, yaklaşık 12.000 yıl daha eski olmaları ama yasaklar nedeniyle araştırılamamış olmalarıdır. Çin Hükümetlerinin, dünyanın gözünden kaçırmaya, gizlemeye, tarihi değeri böylesine yüksek bu eserleri saklamaya,  unutturmaya çalışma nedeni ise Uygur Türklerinin ataları tarafından,  17.000 yıl önce yapılmış mucizevi eserler olduğunun, içindeki bulgularla kanıtlanabilecek olduğunu bilmeleridir.

Bu piramitlerin Mu adlı kağan zamanının Uygurlarına ait olduğuna dair de bazı varsayımlar vardır.“Türk piramitleri” denilen bu piramitlerin keşfi konusunda birçok iddia bulunuyor. Bunların arasında en yaygın olanı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikalı C-54 yardım uçağı pilotu James Gaussman’ın Hindistan’dan Çin’e uçarken piramitleri gördüğüne dair iddialar. Gaussman gördüğü şeyi şöyle anlatır, “Düz bir ovanın üzerinde uçuyordum. Tam altımızda çok büyük, beyaz bir Piramit vardı. Piramit metal ya da bir çeşit taştan imal edilmiş gibi duruyordu. Dört tarafı saf beyazdı. En muhteşem yeri tepesindeki taştı, elmasa benzer büyük bir parçaydı.”

Gaussman’ın iddialarının aslında Trans World Havayolları’nın Uzak Doğu yöneticisi Binbaşı Maurice Shehan’a ait olduğu düşünülüyor. Shehan 28 Mart, 1947 tarihli The New York Times gazetesinde piramidi gördüğünü açıklamıştır. Sheahan’ın bahsettiği piramit daha sonra The New York Sunday News’ın 30 Mart 1947 sayısında fotoğrafıyla göründü. Bu fotoğrafın daha sonra James Gaussman tarafından çekildiği söylenmiştir. Gaussman’ın bölgedeki piramitleri görmesinin ardından Alman araştırmacı yazar Hartwig HausDorf bölgeye giderek piramitler hakkında birçok materyal toplamış.

Araştırmacı yazar Oktan Keleş, Hausdorf’un bu piramitlerde, ön Türklere ait “Yazılar ve çok değişik mumyalar olduğunu, mumyanın başındaki kayada ay yıldız ve kurt başları olduğunu, bu işaretlere pek çok yerde defalarca rastlandığını ” söylediğini, ancak bunları delillendiremediği için bilgilerinin kuşkuyla karşılandığını belirtiyor. Piramitlerin sayısının irili ufaklı 100 civarında olduğu belirtilirken, söz konusu piramitlerin kime ait olduğu ve içindekiler hakkında kesin bilgi ve kanıt için, değil incelenmesine, resim çekilmesine dahi izin verilmediği ifade ediliyor.  Çinlinin Türk korkusu öylesine derin ki, rahatlamasına geçen binlerce yıl dahi yetmemiş. Piramitleri saklamak için üzerlerine toprak attıkları, ağaç diktikleri, Uygur Türkü’nü yok saymaya, unutturmaya çalıştıkları ortada. Haftaya da sizlere yine bir Türk mucizesi, 2200 yıllık su kanallarından bahsedeceğim.

 
Yorumlar (0)
16
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?