banner34

banner50

banner6

BTSO ÜYELERİNİN DİKKATİNE !

BTSO ÜYELERİNİN DİKKATİNE ! Bursa BTSO seçimleri 12 Şubat 2013 Salı günü yapılacak. Birçok arkadaşımız Ticaret Sicil Müdürlüğünden alınmış yetki belgeleri olmazsa, oy kullanamayacakları gibi bir yanılgı içindeler.

Söyleşi 21.01.2013, 22:00 21.01.2013, 22:00
BTSO ÜYELERİNİN DİKKATİNE  !
BTSO ÜYELERİNİN DİKKATİNE !

Bursa BTSO seçimleri 12 Şubat 2013 Salı günü yapılacak. Birçok arkadaşımız Ticaret Sicil Müdürlüğünden alınmış yetki belgeleri olmazsa, oy kullanamayacakları gibi bir yanılgı içindeler. Birileri özellikle bu şekilde yönlendiriyor olabilir. Hâlbuki konu çok açıktır. TOBB WEB sayfasına girerseniz biraz arama yaparak bu konuda odalar birliğinin seçim işleri ile ilgili genelgesine ulaşabilirsiniz. 09.01.2013 tarihli ve 545 / 491 sayılı yazıları .Seçimlerde oy kullanmak için gerekli olan belgeleri anlatmaktadır. Konuya ait yazıyı aşağıya aynen aldım:

"5174 sayılı Kanunun 81 inci maddesinin beşinci fıkrası; "(6353 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi ile değişik) TüzeI kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsiI ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair düzenlenmiş imza sirkülerinin aslı veya noter tasdikli sureti veya ticaret sicil müdürlüğünden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekir. İbraz edilen imza sirkülerinin bir fotokopisi oy kullanılan sandık kurulu başkanına teslim edilir. Ticaret sicil müdürlüklerince organ seçimlerinin başladığı tarihten önceki doksan gün de dâhil olmak üzere oda ve borsa organ seçimlerinin yapıldığı aylarda seçim amacıyla tasdik edilen bu belgelerden harç ve hizmet bedeli tahsil edilmez. hükmünü içermektedir.
Sonuç olarak birileri bir yerlerde olmanın avantajını kullanarak aylar öncesinden çalışmaya başlamış olabilir. Daha meslek gurupları belli değilken onlar bu avantajlarını kullanarak listelere her kesten önce ulaşmış, komitelerinde kimlerin olduğunu öğrenmiş olarak, gelip sizlerin yetki belgelerinizi almış olabilirler .
Sizlerde bütün iyi niyetinizle, ortada başka aday yok diye yetki belgelerinizi vermiş olabilirsiniz .Hiç önemli değil . Sandığa gidecek olan sizsiniz . Oyu kullanacak olan sizsiniz .Gidin seçime . Onların sizin adınıza aldığı yetki belgenizi alın. Ama sizi daha iyi temsil edeceğinize inandığınız adaya lütfen oyunuzu verin. Yok ben onlarla bir daha karşılaşmak istemem diyorsanız . BTSO da oy kullanmaya gelirken imza sirkülerinizle gelmeniz oyunuzu kullanmanız için yeterlidir.
BTSO da görev alacaklar size de sesleniyorum . Meclis üyesi ünvanını cebinize koyup arazi olmayı düşünüyorsanız lütfen aday olmayın.
Bu kurumlar milletin kurumlarıdır . Burada hizmet Allah rızası için verilir . Bunun dışında amacı olanlar iyi düşünün . Bu işler eskisi kadar kolay değil. Sonuçta hem bu dünyada hemde öbür dünyada hesaba çekilmekte var.
BTSO seçimlerinin Bursamıza Milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sayı: 872 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18