banner8

banner6

banner11

Yazaki’nin dev projesine BUÜ desteği

Türkiye’deki ilk tasarım merkezini kurma yönünde girişimlere başlayan Yazaki, akademik destek almak için Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile işbirliğine gitti. İmzalanan protokol ile yakın gelecekte Avrupa’daki en büyük ikinci tasarım merkezini Türkiye’de açmaya hazırlanan Yazaki, Üniversite ile ortak projeler hayata geçirmeyi hedefliyor.

Şirketler 03.05.2021, 23:03
Yazaki’nin dev projesine BUÜ desteği

BUÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Yazaki Systems Technologies Turkey Otomotiv San. Ve Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Üyesi Kohichi Noguchi, Genel Müdür Ergün Yıldırım, Projeler Koordinatörü Prof. Dr. Fatih Karpat, akademisyenler ve Teknoloji Transfer Ofisi ile firma yöneticileri hazır bulundu. 

Geleceğe yönelik umutlarımız artıyor
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, yönetim olarak son 2 yıldır üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında üstün bir gayretle çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. ULUTEK Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi’ndeki yeni yapılanmadan sonra önemli bir ivme kazandıklarını kaydeden Prof. Dr. Kılavuz, “Elbette geldiğimiz yeri yeterli görmüyoruz. Ancak aldığımız neticelere baktığımız zaman geleceğe yönelik umutlarımız daha da artıyor. Bilimsel yayınlardan elde ettiğimiz çıktılarla firmalarımıza da fayda sağlıyoruz. Bugün de Yazaki ile imzaladığımız işbirliği çerçevesinde önemli ve faydalı projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.


“Önceliğimiz insan”
Yazaki Systems Technologies Turkey Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Kohichi Noguchi ise Japonya kökenli bir firma olduklarını ve her zaman için insanlığı önceliklerine aldıklarını ve odak noktalarında insanlığın gelişmesi konusu vurguladı. Noguchi; “imzaladığımız bu protokol yeni bir başlangıç olacak. İleride yapacağımız yatırımlarımız ve projelerimiz için Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte çalışmak istiyoruz. Destek olan ve bizlere güvenen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Avrupa’nın ikinci mühendislik merkezi Türkiye’de kurulacak
Firma Genel Müdürü Ergün Yıldırım da Yazaki’nin toplam 245 bin çalışanı ile dünyanın dört bir yanında faaliyetlerine devam ettiğini hatırlatarak, “1995’ten beri Türkiye’de faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye’de 7 bin kişilik bir organizasyonuz. Bu birliktelikle çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyoruz. Avrupa’nın en büyük merkezi Türkiye’de kurulacak” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
31
açık
banner12