banner34

banner6

Yeni nesil yangın söndürücü: MangiaFuocco

Yeni nesil yangın söndürücü: MangiaFuocco

Şirketler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
Yeni nesil yangın söndürücü: MangiaFuocco
Yeni nesil yangın söndürücü: MangiaFuocco

Yangın söndürme ekipmanları sektöründe büyük tüp devri artık geride kalıyor. Elde taşınabilen, hafif, müdahalesi kolay yepyeni bir ürün olan MangiaFuoco, Çetin Elektrikin profesyonel iş disiplini ile piyasaya sunuluyor.

Çetin Elektrik Genel Müdürü Çetin Öztunalı, ürün hakkında şu bilgileri verdi.
"Güvenlik hayatın tüm yönlerini içermektedir ve heryerde sağlanmalıdır. Bugün insanların yaşadığı ortamda karşılaşabilecekleri temel tehlikelerden biri, genellikle hazırlıksız yakalanıp, güvenle ve geri dönülemez bir zarar vermeden önce nasıl müdahale edeceklerini bilmedikleri yangındır. Yangın tehlikesinin büyüklüğünü ve etkilerini daha iyi vurgulamak için bazı rakamlara göz atmak gerekebilir. İtalyan E.P. Company firması bu problem üzerinde yıllarca düşünmüş ve yangına başlangıç aşamasında en hızlı ve kolay şekilde müdahale edilebilecek modern bir cihaz geliştirmeye odaklanmıştır. Bu prensiplerden hareketle güvenli ve her zaman, her yerde ilave bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan kullanılabilir olma özellikleri eklenerek MangiaFuoco geliştirilmiştir. Elektrikli veya kablosuz bir tetikleme sistemi her zaman periyodik bakım istiyordu ve bu olmadan yangın söndürücünün çalışması garanti edilemiyordu. Geliştirilen sistem havai fişeklerde kullanılan bir İsveç kibritinin sürtünmesi ile tetiklemeden ibaretti.
Etkin, Pratik, Hafif, Ekolojik, Taşınabilir, Yeni Nesil Yangın Söndürücü
Değişik yangın sınıflarında kullanılabilmesi, küçüklüğü, hafifliği, yalıtkanlığı, basınçsız olması, ekolojik olması, dolum bakım gerektirmemesi, son kullanma tarihi olmaması ve her zaman kullanıma hazır olması gibi teknik özellikleri MangiaFuoco® yu tüm dünyada eşsiz bir ürün yapan özelliklerdir. MangiaFuoco® aynı zamanda başarılı bir endüstriyel tasarım örneğidir. Taşıyıcı ve tüm grafik unsurlar ünlü İtalyan Mimar Paolo DAlessio tarafından yapılmıştır.
Benzersiz teknik özellikleri ile MangiaFuoco® sadece otomotiv alanında değil, evler, tekneler, çadır, karavan, bungalovlar gibi tüm kamp yerleri, ofisler, her alandaki işletmeler, fabrikalar ve benzeri birçok yerde kullanıma uygundur.
Neden MangiaFuoco®
Varolan yangın söndürücüler ile karşılaştırıldığında, MangiaFuoco® kendine has söndürücü aerosolun temelini oluşturan potasyum mineralleri kullanımıyla ön plana çıkar. MangiaFuoco® dayanıklı katı minerallerden oluşur; kullanım öncesinde gaz içermez ve basınçlı değildir.
Daha ekonomik
Bilinen yangın söndürücülerin her yıl periyodik bakım, yeniden dolum gibi işçilik ve malzeme maliyeti vardır. Yangın çıkmadıkça kullanılmayan ürüne her yıl para öderken MangiaFuoco® yu bir kez almış olmak yeterli.
Daha pratik ve hafif
Bilinen yangın söndürücülerin en hafifi çelik tüpü ile birlikte 2 kglar civarındadır. 6 kg olan modeli ise çelik tüpü ile birlikte 9 kglara kadar çıkmaktadır. Kaldırmak bile güç olan bu ürünlerin pimini çekmek ve uygulaması esnasındaki basınca karşı durmak için ciddi güce ihtiyaç duyulur. MangiaFuoco® nun ağırlığı ise 200 gr ile 450 gr arasındadır ve kapağını açıp kibrit çakar gibi ateşlemek yeterlidir. Basınçsız olduğu için de uygulama esnasında güç harcamak gerekmez.
Bilinen yangın söndürücü tüplerde olduğu gibi kullanmadan önce çalkalamak veya başka bir işlem gerektirmez.
Daha uzun çalışma süresine sahip
Klasik tüplerin çalışma süreleri; 1-2 kg kadar olanları 4-10 saniye, 6-10 kg kadar olanları 12-20 sn iken, MangiaFuoco®'nun çalışma süresi modeline göre 25 ile 100 saniye arasındadır.
İletken değil, kısa devreye neden olmaz
MangiaFuoco® yalıtkandır; elektrik panolarındaki ve elektrikli cihazlardaki yangınların söndürülmesi esnasında kısadevreye veya elektrik çarpmasına neden olmaz. Güvenle kullanılır.
Bakım, dolum,
servis gerektirmez
Klasik yangın söndürücüler basınç boşalmasına karşı periyodik olarak kontrol edilir ve yine yaklaşık yılda bir yeniden doluma ihtiyaç duyar.
MangiaFuoco® ise basınçsızdır. Bu nedenle ne periyodik bakıma, ne de yeniden doluma gerek yoktur.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18