banner34

banner6

UÜde reklam masaya yatırıldı

UÜde reklam

Şirketler 15.03.2010, 22:00 15.03.2010, 22:00
UÜde reklam masaya yatırıldı
UÜde reklam
masaya yatırıldı

Uludağ Üniversitesi (UÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen IV. Reklamcılık Günleri, Bursa Reklamcılar Derneği (BRD) Onursal Başkanı Erdoğan Bilenser ile BRD Başkanı Ferahi Güzelsözlü ve Asbaşkanı Cüneyt Şenyavaşın sektör değerlendirmeleriyle başladı.
Bilenser, İİBF Bordo Salonda gerçekleşen etkinlikte, "Bursada Reklamın Sektörel Değerlendirmesi hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında öncelikle reklamcılığın kazançlı, prestijli, sosyal yönü güçlü ve eğlenceli yönlerini anlatan Bilenser, işin güzel tarafları kadar zorluklarına da dikkat çekti. Reklamcıların bilgi birikimleriyle fark yaratarak, firmaların marka değerini artıran kişiler olduğunu vurgulayan Bilenser, reklamcının bir sanatçı gibi özel yeteneklere sahip olması gerektiğini söyledi.
"En büyük sorun insan kaynağı
BRD Başkanı Güzelsözlü de reklamcılık sektörünün daha iyi noktalara taşınması için nitelikli insan kaynağı gücüne ihtiyaç duyulduğunu belirterek, bu işi yapmak isteyen öğrencileri BRD üyesi ajanslara staj yapmaya çağırdı. BRD Aşbaşkanı Şenyavaş ise reklamcı olacak kişinin öncelikle yaptığı her işte fark yaratması gerektiğini vurgulayarak, reklam sektöründe ekip çalışmasının önemine dikkat çekti.

Sayı: 723 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18