banner8

banner6

banner17

Üniversite-Sanayi işbirliğine Çilek Mobilya desteği

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), TUBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği çerçevesinde, Bursa’nın ve Türkiye’nin önde gelen mobilya üreticisi Çilek Mobilya ile anlaşmaya vardı. BUÜ Rektörü Prof.

Şirketler 01.03.2021, 22:54 01.03.2021, 22:54
Üniversite-Sanayi işbirliğine Çilek Mobilya desteği
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), TUBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı işbirliği çerçevesinde, Bursa’nın ve Türkiye’nin önde gelen mobilya üreticisi Çilek Mobilya ile anlaşmaya vardı. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Çilek Mobilya A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Bulca arasında protokol imzalandı.
Ülkemiz ve milletimiz kazanıyor
Protokol imza töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Program sayesinde yetiştirdiğimiz doktoralı elemanlar, Ar-Ge Merkezleri ve firma bünyesinde çok önemli projelere imza atıyor. Yapılan çalışmalar bir ürüne veya değere dönüşüyor. Sonuç olarak üniversitemiz, firmalarımız, öğrencilerimiz, milletimiz ve ülkemiz kazançlı çıkıyor. Bugüne kadar çok sayıda işbirliğine imza attık.
Ülkemizin önemli firmalarından Çilek Mobilya ile de bugün işbirliği protokolü imzalıyoruz. Bizlere destek verdikleri için Muzaffer Çilek Bey başta olmak üzere tüm firma yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Bursa Uludağ ile ilk proje
Çilek Mobilya A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Bulca da firma olarak üniversite-sanayi işbirliğine büyük bir önem verdiklerinin altını çizdi. 2015 yılında Ar-Ge Merkezi’ni, 2016 yılında da Tasarım Merkezi’ni kurduklarını kaydeden Genel Müdür Yardımcısı Murat Bulca; “Türkiye’deki ilk Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olan firma biz olduk. Bizden sonra yeni firmalar da bu yolu izledi.
Merkezlerimizde devlet destekli projeler yapmaya özen gösterdik. Bunu da kendi ekibimizin gelişimini ve proje niteliğini arttırmak için yaptık. Bu konuda da mutlaka üniversitelerle işbirliğine gittik. Bursa Uludağ Üniversitesi ile ilk işbirliği projemiz olacak. İnşallah hayırlara vesile olur” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
banner14
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?