banner34

banner50

banner6

Üniversite, sanayi ile işbirliğine hız verdi

Üniversite, sanayi ile işbirliğine hız verdi Uludağ Üniversitesi, Matlı A. Ş ve Maysan Mando firmaları ile imzaladığı işbirliği protokolü ile Uludağ Üniversitesi öğrencileri, firmalar bünyesindeki üretim süreçlerinin inceleyebilecek, istenen AR-GE çalışmalarında ve üretim uygulamalarında teorik ve pratik destek alabilecek ve staj imkanı kazanacaklar.

Şirketler 22.10.2012, 21:00 22.10.2012, 21:00
Üniversite, sanayi ile işbirliğine hız verdi
Üniversite, sanayi ile işbirliğine hız verdi
Uludağ Üniversitesi, Matlı A.Ş ve Maysan Mando firmaları ile imzaladığı işbirliği protokolü ile Uludağ Üniversitesi öğrencileri, firmalar bünyesindeki üretim süreçlerinin inceleyebilecek, istenen AR-GE çalışmalarında ve üretim uygulamalarında teorik ve pratik destek alabilecek ve staj imkanı kazanacaklar.
Uludağ Üniversitesi ile sanayi arasında süregelen işbirliği projeleri Matlı A.Ş. ve Maysan Mando ile imzalanan prokotoller ile devam ediyor.
Matlı A.Ş. ile gerçekleşen protokol töreninin açılışında konuşan Matlı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Ömer Matlı Hayvansal Üretim Eğitim ve Araştırma Geliştirme Çiftliğinin, Türk besiciliğinin gelişmesine katkı sağladığını belirtti. Bu tesisisin tam bir enstitü gibi çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Özer Matlı, "500 baş hayvan kapasitesine sahip merkez, adeta bir araştırma ve geliştirme enstitüsü niteliğinde. Hayvanlara uygulanan tüm bakım, yönetim, besleme ve diğer uygulamalar hitap etmekte olduğumuz üreticiler ve hayvancılığa yatırım yapmayı planlayan yatırımcılar için genel yapısı itibari ile önemli bir modeldir dedi.
"PROTOKOL HIZLA HAYATA GEÇECEK
Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Uludağ Üniversitesi ile Maysan Mando arasında imzalanan protokolle de eğitimden staj imkânına kadar her alanda ortak çalışmalar yapılacak.
Maysan Mando Genel Müdürü Erdal Elbay, protokol töreninde yaptığı konuşmada böyle bir işbirliğinin uzun zamandır hayalinin kurulduğunu, atılan imzalardan mutluluk duyduklarını dile getirerek, "Protokolün imzalanmasına Ar-Ge merkezimizin kurulması büyük bir hız verdi. Ayrıca bu protokolle yüksek lisans ve doktoralı çalışan sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Ar-Ge merkezimizde yaptığımız çalışmaları faydalı model ve patent adı altında tescil ettirmek amacındayız. Uludağ Üniversitesi ile yaptığımız işbirliği ile Türkiyenin 43 senedir üretim yapan nadide bir firması olarak öne çıkmak istiyoruz. Bu protokol imza aşamasında kalmayacak. En kısa zamanda hayata geçecek. Bunu da hep birlikte göreceğiz dedi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise ÜSİGEMin çalışma temposu içinde bu tür protokolleri yaptıklarını ifade ederek, böylece üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Sayı: 859 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18