banner8

banner6

banner17

Uğur Karoseri'den karavan hamlesi

Bursa’da yaklaşık 50 yıldır otobüs karoseri sektöründe hizmet veren Uğur Karoseri, pandemi ile birlikte bu alandaki tecrübesini karavan sektörüne taşıdı. Firmanın Genel Müdürü Uğur Sönmezyuva, “Pandemi ile birlikte turizmde değişen tüketici alışkanlıkları karavana olan ilgiyi artırdı.

Şirketler 01.03.2021, 22:55 01.03.2021, 22:55
Uğur Karoseri'den karavan hamlesi
Bursa’da yaklaşık 50 yıldır otobüs karoseri sektöründe hizmet veren Uğur Karoseri, pandemi ile birlikte bu alandaki tecrübesini karavan sektörüne taşıdı.Firmanın Genel Müdürü Uğur Sönmezyuva, “Pandemi ile birlikte turizmde değişen tüketici alışkanlıkları karavana olan ilgiyi artırdı. Firma olarak biz de güçlü üretim altyapımızı değişen ihtiyaçlara hızla adapte ederek ilk çekme karavan üretimimizi gerçekleştirdik.” dedi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürütülen UR-GE projelerinde yer alan firmalar üretim ve ihracat başarılarıyla dikkat çekiyor. Bursa Ticari Araç, Karoseri, Üst Yapı ve Tedarikçileri Sektörü UR-GE Projesi’nden faydalanan Uğur Karoser firması, monoblok iskelet üzerine O1 ve O2 sınıfı çekme karavan üretti. Yaklaşık 50 yıldır otobüs karoseri sektöründe hizmet verdiklerini ifade eden Uğur Sönmezyuva, şase ve panelvan araçların dönüşümünü gerçekleştirdiklerini söyledi.
Sönmezyurt Pandemi sürecinde karavan sektörüne girdik. BTSO’nun UR-GE projesi kapsamında ABD’ye gerçekleştirdiğimiz yurt dışı pazarlama faaliyetlerinde karavan üreticilerini ziyaret etmiş ve çok etkilenmiştik. Türkiye’de bunu nasıl yaparız diye düşündük ve pandemi ile birlikte bu işe başladık. Tamamıyla monoblok üzerine, 4 kişilik bir ailenin rahatça yaşayabileceği bir çekme karavan ürettik” dedi.
“Mart ayındaki fuarda görücüye çıkacak”
Ürettikleri karavanı Mart ayında İstanbul’da düzenlenecek olan Camp & Caravan Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkaracaklarını kaydeden Sönmezyuva, “Bursa’da böyle bir karavan ilk oldu. Üretim aşamasının zorlukları olsa da yabancı olmadığımız bir sektördü. İyi bir altyapı oluşturduktan sonra çalışanlarımızla bu işi yapmak için yola çıktık. Sonuçta O1 ve O2 segmentinde iki karavan üretimi gerçekleştirdik. Bu karavanlar ilk araçlarımız oldu. Gelen taleplere göre daha büyük veya küçük, farklı nitelikte karavanlar üretmeyi ve motorlu karavan sektörüne de girmeyi düşünüyoruz” dedi.
2021’den umutluyuz
Karoseri sektörü açısından 2021 yılının daha iyi geçmesini beklediklerini ifade eden Sönmezyuva, “Koronavirüse karşı aşının bulunması ile Mayıs ayından sonra ülkemizde ve dünyada turizmde canlanma yaşanacaktır. Geçen yıl pandemi nedeniyle ertelenen siparişlerin de yılın ikinci yarısından sonra devreye gireceğini öngörüyoruz. Pandemi öncesinde çok iyi bir pazar yakalamıştık. ABD ve hatta Japonya pazarına kadar uzanmıştık. Ancak pandemi ile işler yavaşladı” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner14
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?