banner34

banner6

Tarih Biytaş ile canlanıyor

Tarih Biytaş ile canlanıyor Biytaş Şirketler Grubu Başkanı Suat Gülçimen çeyrek asırlık geçmişe sahip olan firmalarının güçlü bir teknik kadroya sahip olduğunu belirtiyor. Üstlendikleri işlerin özelliklerine uygun projeler geliştirip çözüm sunduklarını söyleyen Suat Gülçimen son yıllarda, restorasyon projelerinde de aranan bir firma haline geldiklerini ifade ediyor.

Şirketler 08.03.2010, 22:00 08.03.2010, 22:00
Tarih Biytaş ile canlanıyor
Tarih Biytaş
ile canlanıyor

Biytaş Şirketler Grubu Başkanı Suat Gülçimen çeyrek asırlık geçmişe sahip olan firmalarının güçlü bir teknik kadroya sahip olduğunu belirtiyor. Üstlendikleri işlerin özelliklerine uygun projeler geliştirip çözüm sunduklarını söyleyen Suat Gülçimen son yıllarda, restorasyon projelerinde de aranan bir firma haline geldiklerini ifade ediyor.
Biytaş proje ekibinin eski eser restorasyonunda uzmanlaştığını anlatan Suat Gülçimen bugüne kadar çok sayıda eski eserin mekanik tesisat projesini hazırladıklarını ayrıca bu eserlerde uygulama da yaptıklarını söyledi. Eski eserlerin ısıtma, soğutma ve havalandırmasında kullanılan cihazların konumlarının özenle seçildiğini belirten Gülçimen, "Cihaz ve malzemeleri de eserlere zarar vermeden hazırladığımız mimari projeye uygun olarak montaj yapıyoruz. Bu konuda Anıtlar Yüksek Kurulu ile de istişare yaparak mümkün olan en uygun çözümü sunuyoruz diye konuştu. Biytaş proje ekibinin sadece Bursada değil ülke genelinde çok sayıda tarihi eser için proje hazırladığını ve bu projelerin uygulamasını da yaptıklarını söyleyen Suat Gülçimen, "Bursada Emir Sultan Hamamı, Balibey Hanı, Tahtakale, İnebey El Yazması ve Eski eserler Kütüphanesi, Kozahan, Bursa Kuyumcular Çarşısı İnegöl Ortaköy Kervansarayında çalıştık. Ayrıca Bilecik Mihalgazi Hanı, Manisa Sart Arkeoloji Müzesi de farklı illerde yaptığımız çalışmalara örnektir diye konuştu.

Sayı: 722 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18