banner8

banner6

banner17

'Sırrımız hızlı ve çözüm odaklı olmak'

Yavuzlar Dişli olarak ürün kalitesine, üretim teknolojisine ve ihracata çok önem verdiklerinin altını çizen Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, pandemi döneminde ciro ve ihracat rakamlarının arttığını ve yeni makine yatırımları yaparak ürün çeşitliliğini genişlettiklerini söyledi. Bursa’da 25 yıl önce kurulan ve sektörde uzun yılların verdiği tecrübe ile saygın bir yere sahip olan Yavuzlar Dişli, Türkiye ve birçok ülkede ürünleri ile aranılan marka haline geldi.

Şirketler 01.03.2021, 22:55 01.03.2021, 22:55
'Sırrımız hızlı ve çözüm odaklı olmak'
Yavuzlar Dişli olarak ürün kalitesine, üretim teknolojisine ve ihracata çok önem verdiklerinin altını çizen Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, pandemi döneminde ciro ve ihracat rakamlarının arttığını ve yeni makine yatırımları yaparak ürün çeşitliliğini genişlettiklerini söyledi.

Bursa’da 25 yıl önce kurulan ve sektörde uzun yılların verdiği tecrübe ile saygın bir yere sahip olan Yavuzlar Dişli, Türkiye ve birçok ülkede ürünleri ile aranılan marka haline geldi. Makine imalatçılarının çokça kullandığı zincir dişlileri standart ve amaçlara uygun biçimlerde üreten Yavuzlar Dişli, makine yedek parça imalatı ile kremayer ve diğer dişlileri de imalat programına alarak 2008 yılında YDS Dişli markası ürünlerini piyasa sürdü. Yavuzlar Dişli’nin şu anda Avrupa ve Arap Yarımadasında 15 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini 2021 yılında ise Amerika ve Afrika ülkelerine ihracat hedeflediklerini ifade eden Sağlam, “Nilüfer ilçesi Tahtalı Mahallesi’nde 2000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 3000 metrekarelik bir alanda imalat gerçekleştiriyoruz. Üretimimizin yüzde 45’ini 15 ülkeye ihraç ediyoruz. Son 5 yıl içerinde firmamız birçok kritik kararlar ile riskli yatırımlar yaptı. Bunlardan bazıları yeni fabrika alanına geçiş ve ülkemizde olmayan CNC Kremayer dişli makinesi gibi kritik ve yüksek maliyetli bir makinenin böylesi bir dönemde alınmış olmasıdır. Müşterimize karşı hızlı ve çözüm odaklı olmak bizim işimizin sırrıdır” dedi. Yavuzlar Dişli’nin makine, demir-çelik, mermer, taşıma sistemleri, otomasyon sistemleri ve tekstil dallarına hizmet verdiğini söyleyen Yavuzlar Dişli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sağlam, “Her türlü özel dişli ve talaşlı üretim siparişlerine cevap verebiliyoruz. Firmamız Ar-Ge kapsamında hassas krameyer dişli ve pinyon dişli gruplarını stok olarak sunuyor. Pinyon dişlilerde taşlanmış dişli grubu da 2021 yılı ile birlikte stoklarda yerini alacak. Bununla beraber üretimde ihtiyaç duyduğumuz makine ve otomasyon sistemlerini de kendimiz tasarlayıp, üretip firma kullanımına sunuyoruz. Son yapılan makinemiz sert malzeme kesim makinesidir. Edinilen tecrübe ile de piyasada birçok satış gerçekleştirmiş durumdayız. Bizim en büyük özelliğimiz ufak ama hızlı teslimatlar ile öne çıkmamız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner14
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?